Skocz do zawartości
 • Modowe Techniki: ProjectE cz. 1

     (0 opinii)

  Kurotsuwa

  Modicon_Project_E.png

  Witajcie czytelnicy w nowej blogowej serii pt. "Modowe Techniki". Będę w niej prezentował różne techniczne modyfikacje do naszej kwadratowej gry. Co tydzień w niedzielę będę publikować kolejny artykuł z tej serii. Na pierwszy ogień idzie modyfikacje ProjectE.

  Jest to modyfikacja dodająca do naszej gry "EMC", na którym skupimy się w pierwszej części, i przedmioty zdolne do np. przyśpieszenia czasu i bardzo silne narzędzia, o których rozpisze się w drugiej części. Starsi gracze mogą go pamiętać pod nazwą Equivalent Exchange 2.

  Ale w zasadzie to co to jest to EMC?

  Możemy je pozyskiwać spalając w specjalnym stole różne przedmioty. Przechowuje się je w przedmiocie zwanymi Klein Starami. Z tej energii możemy stworzyć inne itemki z podstawowego Minecrafta oraz specjalne przedmioty z tejże modyfikacji. Warto zauważyć, że każdy przedmiot posiada swoją ilość EMC w zależności od swojej wartości.

  A co to za specjalny stół?

  Nazywa się on "Transmutation Table". Posiada on swoje GUI prezentujące się następująco:

  200?cb=20121216192654

  • Aby zdobyć EMC należy włożyć jakis bloczek w pole z trzema płomykami.
  • W lewym dolnym rogu widzimy napis "EMC: 0". W miejscu 0 pojawi się ilość EMC w stole.
  • Po lewej możemy włożyć przedmiot. Przedmioty po lewej pojawi się też po prawej, jeżeli w stole jest odpowiednia ilość EMC.
  • Wyciągając przedmiot z prawej strony zużywamy EMC ze stołu i dostajemy EMC.
  • Wkładając gdziekolwiek przedmiot stół "uczy" się go.

  Czy możliwe jest "farmienie" EMC?

  Tak! Jest kilka rodzajów farm, większość opiera się na błędzie w balansie. 

  Znalezione obrazy dla zapytania project e emc

  Na powyższym schemacie widzimy podstawową  farmę opierającą się na niedociągnięciu w wartościach EMC.

  Każdy blok bruku posiada 1 EMC, a brukowa płytka także posiada wartość 1. Czarno-niebiesko-zielona skrzynia to energy condenser, który zamienia każdy blok na ustalony blok. Rury transportują 3 klocki bruku do automatycznego stołu rzemieślniczego, który tworzy 6 pół płytek, które są transportowane do Energy Condensera, a tam zostają przerobione na 6 bloków bruku.

  Jak zainstalować tę modyfikację?

  Wystarczy pobrać odpowiednią wersję modyfikacji z tej strony: https://minecraft.curseforge.com/projects/projecte/files, a następnie pobrany plik włożyć do folderu "mods" jeżeli posiadasz już zainstalowanego Forge'a.
  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Nieaktywny

×
×
 • Dodaj nową pozycję...