Skocz do zawartości
 • Minecraftowe Perełki #1 - MaRPG

     (2 opinie)

  JanekJaran

  MaRPG - wschodzący kwiat z niedostatkiem słońca

  MaRPG to innowacyjny serwer, który, mam nadzieję, zrewolucjonizuje, a przynajmniej ciut odmieni (miejmy nadzieję, że na lepsze!) polską scenę serwerów oferujących rozgrywkę w dobrze nam znanym świecie zbudowanym z sześcianów”. Tak o swoim projekcie wypowiedział się sam jego główny organizator i pomysłodawca w wywiadzie przeprowadzonym na potrzebę tego artykułu. Jak najbardziej się z nim zgadzam i jestem MaRPG zafascynowany. Podziwiam wkład pracy, który Studenciak włożył, i będzie musiał jeszcze włożyć w MaRPG.

  Czym jest MaRPG?

  Na MaRPG możemy wcielić się w jedną z czterech postaci - Wojownika, Barbarzyńcę, Maga oraz Zabójcę. Każdą z nich różnicuje m.in. historia, którą poznajemy wraz z rozwojem naszej rozgrywki. W MaRPG stawiam na interakcję między graczami - każda z postaci może korzystać głównie z dedykowanych dla niej elementów ekwipunku, przez co gracze nierzadko zmuszeni będą, do wymieniania ich między sobą. Na MaRPG na uwagę zasługują w szczególności:

  • Dbałość o każdy szczegół (poważnie, pod tym względem jestem strasznym pedantem)
  • Innowacyjna koncepcja i świeże spojrzenie na każdy aspekt rozgrywki (o czym świadczy np. całkowite zastąpienie komend przez interaktywne elementy graficznego interfejsu
  •  nawet wiadomości prywatne! Impossibru?)”

  I tu znowu posłużyłem się cytatem. Nic dodać, nic ująć, idealnym dowodem na stopień dopracowania projektu jest poniższy zrzut ekranu.

  ab55efb689529f2e1deb31c70a742bba0af783c9

  Ekwipunek z menu chatu, jak widać, wszystko jest wykonane bardzo starannie.

  Studenciak, autor projektu na swój projekt poświęca bardzo dużo czasu,  podczas wywiadu, który z nim przeprowadziłem, stwierdził, że na pracę nad projektem spędza nawet kilka godzin dziennie. Na pytanie, „Czy czujesz się zmęczony?”, odpowiedział on następująco: „Nie ukrywam, że tak mordercza praca, choć przynosi ogromną satysfakcję, na dłuższą metę naprawdę męczy. Gdybym miał zacząć tworzyć MaRPG od samego początku, szczerze mówiąc, nie zdecydowałbym się na to”. Ja widzę w nim zapał i energię do pracy nad projektem, pozostaje tylko pogratulować takich wyników.

  MaRPG za darmo i bez p2w!

  Możliwość gry na MaRPG jest bezpłatna. Co więcej, naszym celem jest umożliwienie gry jak największej liczbie osób - stąd też odejście od koncepcji serwera tzw. premium, czy też konieczności pobierania jakichkolwiek modyfikacji. Nie ma nic przyjemniejszego, jak „wklepać” prosty adres marpg.pl” i po prostu grać! Tak duża (miejmy nadzieję!) liczba graczy musi być obsługiwana przez naprawdę wydajną maszynę. Zapewnienie takiej nie byłoby możliwe bez hostingu lvlup.pro, któremu wiele zawdzięczam i bez którego najprawdopodobniej nie czytałbyś teraz tego tekstu. Z tego względu na MaRPG dostępne będą mikropłatności. Hej, też jestem graczem i wiem, jak takie mikropłatności są kojarzone! Nie chcę faworyzować żadnych graczy, dlatego dostępny do zakupienia content będzie w pełni zgodny z Minecraftową EULĄ - wydanie polskich złotówek pozwoli zyskać naszej postaci unikatowy wygląd - skin postaci budzący respekt? Załatwione! Towarzysz - papuga, który razem ze mną będzie przemierzał przez Krainę Karhan? Nie ma sprawy! Możliwe będzie również zwiększenie ilości zdobywanego doświadczenia... dla całego serwera! W ten sposób łatwo wkupić można się w łaski innych graczy”.

  Kiedy wielka premiera? Czy serwer będzie aktualizowany?

  Hucznie zapowiadana już spory czas temu „wielka premiera” stale odsuwa się w czasie, siejąc zwątpienie, panikę i strach w sercach naszych zagorzałych fanów. Z tego powodu także i teraz boję się deklarować konkretny termin - jesteśmy blisko wydania pierwszej, testowej wersji, która w historii zapisze się pod nazwą „MaRPG - Vapor Edition” - pierwotnie jej celem było jedynie sprawdzenie wydajności głównego, napisanego przeze mnie na MaRPG pluginu, MaCoreCommodore, jednak funkcjonalność wzrosła do tego stopnia, że możliwa będzie już rozgrywka z przyzwoitymi, jak na tak wczesną fazę, możliwościami - bo PRAWDZIWE MaRPG dopiero „kiedyś” nadejdzie. Jest to również odpowiedź na drugie z pytań. MaRPG to nie zwykły serwer, lecz mój zwariowany styl życia!” 

  Pomóż w pracy nad MaRPG!

  Jeżeli uważasz, że możesz pomóc przy projekcie zajrzyj na stronę projektu - marpg.pl, gdzie znajdziesz miejsce poświęcone rekrutacji do MaTeam - ekipy pracującej nad MaRPG. Możesz wejść też na discorda MaRPG.

  Na koniec chciałbym pokazać wam kilka zrzutów ekranu, które nie były jeszcze pokazane jak, i te, które już zostały opublikowane. Zapraszam, też do obejrzenia filmu z przedstawieniem umiejętności teleportacji.

  Bez_tytuu.png

  Różne warianty skinów jednej z postaci, barbarzyńcy, uzależnione od rangi i płci.

  Bez_tytuu.png

  Menu ulepszania przedmiotu

  Bez_tytuu_2.png

  Wszystkie cytaty pochodzą z rozmowy ze studenciakiem, dziękuję za udzielenie wywiadu ,'D

  Podziękowania dla Forfex za wykonanie grafiki serii - zajrzyjcie na jego facebook`a!
  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Nieaktywny

  Nieaktywny

     5 z 5 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 5 / 5 użytkowników

  Serwer w porządku, ale nie autor bloga, który wszędzie spami linkiem do niego.

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach

  JanekJaran

     2 z 3 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 2 / 3 użytkowników

  @Nieznajomy11 To nie moja wina, że z powodu zmiany wersji forum nie ma starego, dobrego pluginu, który wyświetlał ostatnie wpisy na stronie forum. Tamto rozwiązanie było zdecydowanie lepsze.

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach


×
×
 • Dodaj nową pozycję...