Skocz do zawartości
 • Blok tygodnia - Zamszony bruk

   (2 opinie)
  • bopke
  • 98
  • 0

  Jaki jest najlepszy blok, jaki można spotkać w podziemnych tunelach? Oczywiście ruda diamentu — najmocniejszego materiału do narzędzi i zbroi w grze. A drugi najlepszy? Myślę, że nasz blok tygodnia — zamszony bruk.

  Zaraz ktoś zapyta, że w końcu to tylko kamień, więc o co właściwie chodzi? Otóż zamszony bruk można znaleźć tylko i wyłącznie przy spawnerze, gdzie razem z tym blokiem czeka na nas jedna lub dwie skrzynki, a w nich np. zgniłe mięso, siodła, nametagi, lub nawet zbroję dla konia! Co więcej, ze spawnera możemy zrobić sobie expiarkę.

  efbb51aa27f8df62aaf7864ae278ff08-dungeon

  Zamszony bruk został dodany w jednej z pierwszych aktualizacji, razem z żelazem, TNT, półkami na książki i obsydianem. Za czasów wersji Indev, gracz pojawiał się na świecie w budce z naszego bloku tygodnia, a później został on użyty jako jeden z głównych bloków tworzących dżunglową świątynię.

  Receptura tworzenia zamszonego bruku pojawiła się w wersji 1.8 - wystarczy połączyć bruk z pnączami. Co więcej, z zamszonego bruku można zrobić płotki, które nieco urozmaicą nasze budowle.
  ad83906aa13d4f9c497cdb630802e527-mosssto


  W rzeczywistości możemy zauważyć, że nie trzeba się zbytnio wysilać, żeby znaleźć zamszone kamienie. Istnieje ponad dwanaście tysięcy różnych typów mchu, przy czym większość nie rośnie wyższa niż kilka centymentrów, za to niektóre z nich, jak np. Dawsonia — rosną nawet na pół metra wzwyż.

  W zamierzchłych czasach mech był dosyć wartościowym zasobem — Niektóre plemiona po dziś dzień używają go w formie pościeli, izolacji domów lub ubrania, a nawet w roli gąbki — indianie z mchu robią pieluchy, ręczniki itp.

  Aktualnie odchodzi się od mchu na rzecz nowocześniejszych materiałów, lecz nadal znajduję się dla niego wiele zastosowań m.in. w dekoracji.

  Jako ludzkość jeszcze niewiele wiemy o mchu. Co jakiś czas biotechnolodzy odkrywają nowe właściwości znajdujące zastosowanie w medycynie, więc może warto skrupulatnie zbierać zamszony bruk, kto wie, czy nie znajdzie jakiegoś rewolucyjnego zastosowania w przyszłości?    Zgłoś wpis


  Opinia użytkownika

  Załóż nowe konto albo zaloguj się aby napisać recenzję

  Musisz być użytkownikiem w celu napisania recenzji

  Dodaj konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

  Zaloguj się teraz


  FLUDER

  Zgłoś ·

  · Edytowane przez FLUDER

     3 z 3 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 3 / 3 użytkowników

  Nie tylko przy spawnerach... Jeszcze świątynie w dżungli :) 
  Chyba że nie doczytałem, przepraszam.
  Edit:
  Jednak pisze, zwracam honor :) 

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii
  Rejszpat

  Zgłoś ·

    

  Blok może i fajny, bo spawner można za nim znaleźć :v. Ale co z tego skoro szansa na znalezienie takiego bloku jest mała ?

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii

×