Skocz do zawartości
Libter

Komitet Odrodzenia Centrum - początki

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciel

Celem rewitalizacji centrum serwera, które powinno być estetycznym i pożądanym miejscem, a nie odstraszającą podróżnych dziurą proponuję założenie Komitetu Odrodzenia Centrum (w skrócie KOC :kappapeek:) działającego dla pożytku publicznego.

Założenia:

• Wszyscy członkowie mają równą siłę głosu i zobowiązują się do stawiania interesu komitetu ponad interesem własnym w zakresie rewitalizacji centrum.
  • Budowa następuje w zgodzie z naturalnym ukształtowaniem terenu, aczkolwiek lekki terraforming nie jest wykluczony.

Etapy:

• Etap I - przygotowania: przekazanie terenów na rzecz komitetu, usunięcie zabudowań leżących na oceanie.
  • Etap II - ustalenia: wybór najlepszej koncepcji zagospodarowania centrum, znalezienie architekta oraz zgłaszanie się budowniczych.
  • Etap III - realizacja: ukończenie projektu przez budowniczych zgodnie z koncepcją architekta przy wsparciu całego komitetu.

Członkowie:

Mapa (czerwony - planowany początkowy obszar centrum, żółty - tereny wymagające przekazania):

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

W ramach etapu I proszę @ivall, @Peridot, @JanekJaran, @VaporeonPL, @Norbi, @bvcz, @Studziak o zgodę na przekazanie na cele komitetu zaznaczonych na żółto terenów co automatycznie uczyni Was członkami komitetu - razem naprawmy centrum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
13 minut temu, Libter napisał:

W ramach etapu I proszę @ivall, @Peridot, @JanekJaran, @VaporeonPL, @Norbi, @bvcz, @Studziak o zgodę na przekazanie na cele komitetu zaznaczonych na żółto terenów co automatycznie uczyni Was członkami komitetu - razem naprawmy centrum :)

Przekazuję na cele komitetu zaznaczone na żółto tereny - od razu po wejściu na serwer zaczynam też ich rozbiórkę (tj. likwidację fundamentów na mojej wyspie i jej detonację).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP++
46 minut temu, Libter napisał:

Tą śmieszną wieże możecie zabrać ale statek albo zostaje albo go przesuniecie obok mojej bazy (znajduje się ona na x: -960,  z: -680, y: 64):

unknown.png

Edytowane przez Peridot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Senior administrator

Dzień dobry,
jestem w stanie przekazać moją działkę pod warunkiem, że cały komitet jego większość posiadająca zdolność do przegłosowania zgodzi się przeznaczyć część centrum na wybudowanie wysokiej wieży dla elytr.

Za zgodę członków komitetu uważam otrzymanie pod tym postem neutralnej reakcji Thonk :thonk:

Ivall jak zwykle pajacerke urządza więc pójdzie pro bono, a wieże zbuduję sobie obok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Zgadzam się pod warunkiem, że będę miał prawo veta co do moich terenów, jednak uważam, że plan będzie sensowny i raczej nie będzie takiej potrzeby. 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

O, dopiero teraz zauważyłem ten temat :< Na przyszłość proszę o oznaczanie mnie na discordzie.
Zgłaszam się na głównego architekta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Pomysł na zagospodarowanie centrum: dużej wielkości wybrzeże na którym będą znajdować się parki, molo, wieżowce, latarnia morska.
Poniżej przedstawiam wstępny plan działania, który na pewno trzeba wykonać w pierwszej kolejności:

mEe9o0t.png

Czerwony - teren Komitetu Odrodzenia Centrum do którego dostęp będą miały osoby zaangażowane w rekonstrukcję terenu. Obowiązuje całkowity zakaz budowania czegokolwiek (np. farmy, domy) bez zgody założyciela komitetu (od y 0 do y 256) (@Libter).
Niebieski - "budowle", które trzeba jak najszybciej zlikwidować, w przypadku terenu wyrównać.
Zielony - zabudować cały teren (wodę) ziemią przynajmniej na głębokość 3 kratek od poziomu wody.
Strefa jasno niebieska: wieżowce
Strefa żółta: wybrzeże

Znane mi cuboidy, które trzeba usunąć: kruliczek-dom, ivall-teren4
Cuboidy, które trzeba zmniejszyć: janekjaran-teren, ivall-baza

Prowadzona jest zbiórka materiałów na KOC (koordynaty -15, 0):

• ziemia,
  • kamień,
  • gładki kamień,
  • węgiel,
  • drewno,
  • kości,
  • glowstone,
  • liście,
  • beton

O postępach będę informował w tym temacie.

Oznaczam znanych mi graczy serwera:
@Libter @Norbi @ZoogZoog @Ksenik @ivall @Studziak @Peridot @Atukam72 @Vylence @BrixNW @Savorski @JanekJaran @Kurotsuwa @LeftDuality @MikiCreator @xAxee @Whitehead @VaporeonPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
18 minut temu, MikiCreator napisał:

Wyspa należy do @ivall

potwierdzam, oddałem ją koc

Co do planu rozbudowy to stanowczo się nie zgadzam, ponieważ są tam moje tereny, dom, farma, której nie zgodziłem się oddać i jest to moja własność, której nie można naruszyć, za nic nie dam ruszyć ivall-baza, pozdrawiam.

Edytowane przez ivall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Wszystkie chronione tereny zostały zreorganizowane przez @Libter i został stworzony jeden na cały teren KOC (libter-centrum), do którego dostęp mają tylko osoby zaangażowane w rozwój centrum.
Jeśli ktoś jest chętny pomóc, albo ma pomysły na zagospodarowanie terenu proszę pisać do mnie na discordzie :sopher:

Dzisiaj wraz z @Savorski oraz @BrixNW rozpoczęliśmy pracę nad wyrównaniem terenu i poszło bardzo dobrze, ale niestety musiał być fajrant, bo @Libter i @Norbi nie nadążali z dostawami dirta, aż w końcu go całkowicie zabrakło :<

Kilka screenów:

2TzEhon.png

aXN8v01.png

rL0sElc.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi