Skocz do zawartości

Płatny serwer Minecraft - sv.skript.pl

Bardzo ważna ankieta  

50 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy podoba Ci się tryb serwera?

• Tak, właśnie na to czekałem
      24
    • Tak, ale ze zmianami założeń (np. serwerowy skup przedmiotów)
      12
    • Nie, to nie w moim typie
      5
    • Nie, wolę inne gry
      9
  2. 2. Czy byłbyś w stanie ponosić opłatę 10 zł miesięcznie jako cenę istnienia serwera?

• Tak, jeśli będzie trzeba zapłacę nawet potrójnie
      4
    • Tak, to żaden problem
      4
    • Tak, chociaż niezbyt podoba mi się idea płatności
      7
    • Tak, ale mało gram więc wolę pakiet godzinowy niż miesięczny
      7
    • Nie, chciałbym zapłacić ale nie mam jak
      7
    • Nie, nie będę finansować jakiegoś serwera
      8
    • Nie, wolę grać gdzie indziej
      13

Ankieta została zamknięta

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do mojej odpowiedzi we wniosku:

która spotkała się z raczej pozytywnym odzewem jak na tak kontrowersyjny na polskim rynku serwerów pomysł - kontynuuję wątek tutaj.
Pomysł, który może być kolejnym punktem zwrotnym skriptowej społeczności i polskiego rynku serwerów albo kolejną nieudaną ideą, która zakryje puste dno szuflady. Tym razem wybór zależy jednak głównie od was - wszystkich użytkowników czytających ten temat.

Założenia

• Wolność, własność, ekonomia, survival - czyli stare wartości wyniesione nawet do logo fCrafta:
    • Wolność - działalność administracji ograniczająca się do przestrzegania minimalnego regulaminu,
      spora część tej działalności przenoszona w ręce graczy wraz z rozwojem pluginów.
    • Własność - czyli pełne prawa do dóbr które się zdobędzie lub otrzyma od innych, w tym także do zajętego kawałka ziemi.
    • Ekonomia - ważna część serwera w pełni tworzona i rozwijana przez graczy na zasadach wolnorynkowych.
    • Survival - najnowsza wersja Minecrafta i ogromny świat otwarty na eksplorację.
  • Intensywny rozwój - w zależności od liczby graczy oczywiście, ale na pewno już od początku spora część oprogramowania serwera będzie autorska i tym samym otwarta na modyfikacje, a w dalszej fazie rozwoju możliwe jest nawet utrzymywanie stałej ekipy deweloperskiej.
  • Gracz jako klient - czyli bezpośredni fundator serwera i tym samym decydujący wraz z innymi o jego dalszym kształcie i kierunkach rozwoju (o ile nie godzi to oczywiście w podstawowe założenia).
  • BRAK pay2win, multikont, graczy wchodzących na 5 minut żeby zbudować ziemiankę albo pokrzyczeć i całej reszty zła :> 
  • I wiele więcej, ale wszystkich pomysłów nie opiszę w jednym poście, a niektóre zwyczajnie muszą wyjść w trakcie.

Płatności

Ale wszystko ma swoją cenę, prawda? Niemniej jednak nie wydaje się ona wygórowana za przedstawioną wyżej ofertę. Trzeba postawić sprawę jasno - albo płatny serwer dobrej jakości - albo niedopracowane ale "darmowe" serwery, których zarobek opiera się na psujących rozgrywkę mikropłatnościach. Są jeszcze ogromne serwery wykorzystujące efekt skali, ale to zupełnie inna kategoria.

Proponuję więc płatność 10 zł miesięcznie za miesiąc rozgrywki oraz pakiety godzinowe dla mniej regularnych graczy. Cena jak na minecraftowe standardy może wydawać się wygórowana, ale gra na naprawdę dobrym serwerze przez 2 miesiące w cenie biletu do kina wydaje się odpowiednią ofertą. Z drugiej strony kwota ta jest znacznie mniejsza od przeciętnej dotacji, jednak uważam że liczy się powszechność opłat a nie ich wysokość - dziesięciu płacących regularnie graczy to znacznie lepsza opcja niż pojedynczy donator.

Ankieta

I tutaj przechodzimy do właściwej części - tak jak wspomniałem już na początku losy całej koncepcji zależą od was. Głos ma tutaj szczególną wagę, a także można traktować go jak swoiste zobowiązanie, więc przed jego oddaniem proszę o dokładne zapoznanie się z tematem i chwilę zastanowienia :) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • Libter podpiął i promował ten temat
2 minuty temu, Libter napisał:

O dziwo dosyć sporo osób wybrało opcję "Nie, chciałbym zapłacić ale nie mam jak" - proszę o więcej informacji. Chodzi o zbyt mały zakres metod płatności po stronie forumowego sklepiku czy zwyczajny brak pieniędzy?

Zwyczajny brak pieniędzy, przykładowo dla niektórych 10 zł to nic, a dla innych to dużo (albo mało z tym, że nie mają).

Odnośnik do odpowiedzi

@Libter Szczerze od serducha powiem że chciałbym taki serwer. Ja nie jestem cebulą i chętnie wydam te przysłowiowe "parę groszy" za dobrą zabawe, ogarnięty serwer, społeczność w których nie uświadczymy bydła(typu "Nie jestem idiotom rzeczy płacić za gre hehe"), cheaterów, masówkę edycji oraz braku kontaktu z klientem.

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, VaporeonPL napisał:

poza tym moja opinia w społeczności byłego fCrafta jest... mocno średnia, nie chcę używać tu innego słownictwa.

Powiedział jeden z największych serwerowych przestępców za którego zbanowaniem podpisało się kilkudziesięciu poważnych graczy ;] Albo cała społeczność była zła, a ty jedynym dobrym albo może po prostu zachowywałeś się w karygodny sposób... no ale przecież lepiej krytykować wszystkich byle nie siebie :thinkcom:

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Libter napisał:

Powiedział jeden z największych serwerowych przestępców za którego zbanowaniem podpisało się kilkudziesięciu poważnych graczy ;] Albo cała społeczność była zła, a ty jedynym dobrym albo może po prostu zachowywałeś się w karygodny sposób... no ale przecież lepiej krytykować wszystkich byle nie siebie :thinkcom:

Ja tylko powiedziałem, czemu nie chciałbym tu grać.

2 godziny temu, VaporeonPL napisał:

Zagrałbym, jednak nie wiem, czy warto płacić pieniądze (gram na innych survivalach), poza tym moja opinia w społeczności byłego fCrafta jest... mocno średnia, nie chcę używać tu innego słownictwa.

Każdy widzi, jak jest.

Zagrałbym, jednak nie mam zamiaru zapłacić pieniędzy, ponieważ gram u Patboxa i jestem zadowolony. Poza tym społeczność fCrafta mnie raczej nie lubi.

To miałem na myśli.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Libter zamknął, odpiął i przestał promować ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...