Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik
on damage of player:
    if victim is player:
        set {antylogout::%victim%} to true
        set {antylogout::%attacker%} to true
        send "%{AntyLogOut1}%"
        wait 20 seconds
        set {antylogout::%victim%} to false
        set {antylogout::%attacker%} to false
        send "%{AntyLogOut2}%"
        stop

Czyli jeżeli cię uderzę, odczekam 15 sekund i uderzę ponownie to mój antylogout z drugiego uderzenia zamiast 20 będzie trwał tylko 5 sekund bo pierwsze uderzenie go wyzeruje.

Jeżeli uderzę cię 10 razy w ciągu 20 sekund to w ciągu kolejnych 20 sekund od ostatniego uderzenia otrzymamy 10 wiadomości o wyłączeniu antylogout

Żeby nie powtarzać kodu, to wiedz że można użyć listy zmiennych w takim przypadku:

set {ziemniak}, {ziemniaczek} and {kartofelek} to "pyrki"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP

Po co jakiś słaby config yml jak i tak się nie da żadnej opcji zmienić? 

if file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.sk" co to jest? 

Antylogaut bedzie się zerowal 20sek po każdym uderzeniu. 

Czy ty chociaż to testowałes? Lub wygrałeś na jakiś serwer? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@up gdybyś zajrzał do tego pliku to byś wiedział że pobiera to nazwę z tego pliku. Jeżeli nie da się to może łaskawie napiszesz jak dodać opcję zmieniania opcji YML, jedynie co widzę to wasze bezsensowne komentarze, które tylko piszą o tym jaki to skrypt słaby, a może ktoś napisze co i jak? Naprawdę jesteście na tyle.. Ahh szkoda gadać, najpierw to i to zrób, a kiedy się to zrobi to blee, bo źle nie da się nic zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP
17 minut temu, CountingDogs napisał:

@up gdybyś zajrzał do tego pliku to byś wiedział że pobiera to nazwę z tego pliku. Jeżeli nie da się to może łaskawie napiszesz jak dodać opcję zmieniania opcji YML, jedynie co widzę to wasze bezsensowne komentarze, które tylko piszą o tym jaki to skrypt słaby, a może ktoś napisze co i jak? Naprawdę jesteście na tyle.. Ahh szkoda gadać, najpierw to i to zrób, a kiedy się to zrobi to blee, bo źle nie da się nic zmienić...

Nic nie poprawiłes z yml więc no. 

set yaml value "AntyLogOut1" from file "plugins/PVPKits/Message.yml" to "&6[&4AntyLogOut&4] &aJestes w trakcie walki, nie wychodz z gry!"
        set {AntyLogOut1} to yaml value "AntyLogOut1" from file "plugins/PVPKits/Message.yml"

Ustawiasz opcje yml i odrazu ustawiasz zmienna na tą opcję. Zmiana czegoś w pliku nic nie da ponieważ zapisuje się to do zmiennych tylko gdy plik zostanie usunięty. 

Nawet nie sprawdziłes czy kod wywala błędy... 

Pisze co zmienić / co nie dziala a ty to olewasz i tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP
2 minuty temu, CountingDogs napisał:

To wyjaśnij jakim cudem mi poprawnie działa?

Niemożliwe żeby to ci nie wywaliło błędu if file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.sk"

Tak samo że zapisuja ci się zmienione opcje w configu. 

set yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml" to "&b&lTwoje statystyki"
        set yaml value "Smierci" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml" to "&a&lSmierci:"
        set {ScoreBoard} to yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"
        set {Smierci} to yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@up u mnie ta część kodu wygląda inaczej

if file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.sk" doesn't exists:
		create file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"
		set yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml" to "&b&lTwoje statystyki"
		set yaml value "Smierci" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml" to "&a&lSmierci:"
		set {ScoreBoard} to yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"
		set {Smierci} to yaml value "ScoreBoard" from file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"

Spróbuję ponownie wrzucić na CodeSkript

Wrzuciłem na codeskript ponownie, sprawdźcie czy błąd nadal występuje.

Edytowane przez CountingDogs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP
8 minut temu, CountingDogs napisał:

@up u mnie ta część kodu wygląda inaczej

if file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.sk" doesn't exists:
		create file "plugins/PVPKits/ScoreBoard.yml"

Spróbuję ponownie wrzucić na CodeSkript

Wrzuciłem na codeskript ponownie, sprawdźcie czy błąd nadal występuje.

Yml l i tak nie zadziała 

Daj całe zapisywanie do zmiennych na sam koniec i daj taba mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP
13 minut temu, CountingDogs napisał:

Równie dobrze, mógłbym zrobić osobne YML i osobny kod skryptu, ale nie wiem

Ty chyba nadal nie rozumiesz że to coś co zrobiłeś to żaden config ponieważ nic się nie zapisze. Wsm tak samo jest w twoich innych "skryptach" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP
1 minutę temu, CountingDogs napisał:

@xAxee, jakoś ja mogę bez żadnego problemu zmienić, więc nie wiem jak wy nie możecie skoro ja mogę. Wchodzę w plugins/PVPKits/Messages.yml i zmieniam co chcę i jak chcę.

zmienić sobie możesz ale nic to nie zmieni w skrypcie.

Może ci to wyjaśnie co zrobiłeś:

if file "plugins/PVPKits/Message.yml" doesn't exists: #Sprawdza czy plik nie istnieje
	create file "plugins/PVPKits/Message.yml" #Tworzysz plik
	set yaml value "AntyLogOut1" from file "plugins/PVPKits/Message.yml" to "&6[&4AntyLogOut&4] &aJestes w trakcie walki, nie wychodz z gry!" #Ustawiasz opcje w pliku.
	set {AntyLogOut1} to yaml value "AntyLogOut1" from file "plugins/PVPKits/Message.yml" #Ustawiasz zmienną na tą opcje.

Potem już nigdzie nie zapisujesz do zmiennej opcji z pliku. Więc zmiana jakiejś opcji nic nie da ponieważ nie zostanie zapisana do zmiennej.
Zmienne zostają ustawiane tylko gdy sie usunie ten "config".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi