Skocz do zawartości
Vitus27

[1.12.2] [W BUDOWIE] [RealLife] CityLife

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

rwYDFpD.png

4nbbqM3.png

IP: CityLife.csrv.pl

Wersja: 1.12.2

Tryb: RealLife

Forum: forumcitylife.cba.pl

Strona na FB – Wkrótce

Discord: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Właściciel: Vitus27

3g0dBJh.png

CityLife jest serwerem RealLife w budowie. Dla tych co nie wiedzą, RealLife, jest to tryb serwera, polegający na odwzorowaniu realnego życia w Minecraft.

Nie jesteśmy kolejnym nudnym serwerem, który  będzie taki typowy, wiadomo 99% serwerów RealLife jest takich samych, cały czas robisz to samo, 0 eventów, po prostu nic, potem ludzie mówią, że serwery RealLife są do kitu, no i mają rację!

I tu właśnie chcemy wam pokazać, że ten tryb wcale taki nie musi być! Chcemy żebyście poczuli prawdziwy smak serwera o takim trybie!

ARqLJl4.png

Zdjęcia zostaną dodane w najbliższym czasie.

IKdtVlo.png

No właśnie, to może zniechęcać, zrobiliśmy bardzo, bardzo, ale to bardzo mało.

- Wgranie oraz skonfigurowanie pluginów.

- Zbudowanie kilku budowli.

- Stworzenie forum.

- Stworzenie serwera Discord.

Więc otóż jak widać pracy przede mną oraz administracją jest jeszcze bardzo, ale to bardzo dużo, ale z drugiej strony, popatrzcie, będziecie mieli pełny wpływ na to, jak będzie się rozwijał ten serwer.

Załóżmy, że już od roku jesteśmy otwartym serwerem. Twoja paca nie będzie miała tak dobrego efektu, bo:

1. Będziesz miał mniej do zrobienia.

2. Masz święty spokój, jako budowniczy możesz budować bez kłótni graczy ciągłych na czacie, bez ciągłych pytań graczy, możesz się skupić na Twojej robocie.

FnfZO5U.png

Plany, plany i jeszcze raz plany. Mam ja ich tyle, że musiałbym wypisywać je pół roku, żeby je tu wszystkie wypisać.

Ale dobra, wymienię 3, chyba najbardziej unikalne oraz te, które na 99% będą.

- Rangi specjalne:

Na naszym serwerze będą różne rangi, które będą pełniły unikalne funkcje.  Każda ranga będzie miała własnego szefa, który będzie się nią zajmował, akceptował/odrzucał podania, wprowadzał różne rzeczy, po prostu będzie właścicielem danej rangi.

- Ciekawe miejsca zamieszkania:

Wiadomo na każdym serwerze są tylko mieszkania do wynajęcia, no czasami przyczepy kempingowe, ale dlaczego nie wprowadzić ciekawych, unikalnych miejsc do mieszkania?

Myślę aktualnie nad kilkoma, między innymi nad namiotami oraz domkami na wodzie.

- Unikalny system tworzenia firm.

Otóż chodzi mi o to, że na naszym forum będzie trzeba napisać podanie na własną firmę, właściwie na dział firmowy, tak, dostaniesz własny dział na firmę, w której będziesz mógł pisać awanse, degradacje itp.

Ale oczywiście to nie będzie darmowe, będzie to kosztował koło 200k.

HMkl0zp.png

Aktualnie rekrutacje są na rangi:

- Administrator

- Budowniczy

- Technik serwera

- Technik Forum

W przypadku podań na administratora i budowniczego podania piszemy na forum, a techników na Discord, lub na Skype (serwer Discord już podałem, a Skype jest w liście kontaktów).

Ale przecież pisałem coś o specjalnych rangach, co z nimi? Rekrutacja na nie będzie tuż przed startem serwera, myślę, że miesiąc, może 2 przed startem serwera, a nam choćby do 6 miechów brakuje ho, ho, ho….

ihxMs7j.png

Forum: forumcitylife.cba.pl

DiscordZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Pozdrawiam, Vitus27

PS: Jeżeli chcesz mnie dodać na Skype koniecznie podczas zapraszania do znajomych napisz, że jesteś z ogłoszenia CityLife!

Edytowane przez Vitus27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Prezentacja okropna, okropne tło napisów i same napisy..

Domena w tych czasach wcale nie jest taka droga...

Prezentacja nie przystosowana do ciemnego stylu

Tekst jest za mały w porównaniu do tych "banerów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

2uoggv8vwtjrox2v.png cmod39dxtsdz3s9b.png
Super... nie wiem co powiedzieć. Jak już chcesz zmienić tło nagłówka to zmień je w pliku css a nie ustawiaj jako logo forum.

3 godziny temu, Vitus27 napisał:

- Zbudowanie Spawn’a  (jeszcze go kończę)

Skoro jeszcze go kończysz to znaczy że go nie zrobiłeś :wallkappa:

3 godziny temu, Vitus27 napisał:

A ktoś tego jeszcze używa?

Podsumowując;
- zapowiada się ciekawie, zależy od wykonania;
- mieszanie końcówkami domen .csrv.pl i .cba.pl, wygląda lipnie, domeny .pl nie są drogie - koszt od 20 do 50 złotych.
Zamiast cba.pl można wziąć hosting ct8.pl, który nie dodaje żadnego logotypu i innego śmiecia w darmowej wersji (każda strona jest pozbawiona jakichkolwiek informacji o hosting - prócz końcówki w domenie jeśli nie podepnie się swojej).

Edytowane przez jaku49

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
Spoiler

Y3v2lhW.png

myślę, że ten obrazek opisuje całą moją opinie. ale żeby zaraz jakiś moderator (np. stefanik) nie dał mi warna to powiem co i jak
wchodząc pomyślałem, że poważna konkurencja dla mojego serwera, a wychodząc jestem bardzo spokojny, bo jest kilka aspektów które pokazują odległość mojego projektu od Twojego (na plus dla mnie).
Nie mówię, że ten mój projekt to jakieś cudo (mimo, że tak jest :nokappa:), ale..

• Forum
    • brak tłumaczenia w niektórych miejscach
    • dziwny obrazek na górze
    • >cba
  • napisy okropne
  • Discord
    • obrazki w nazwie serwera
      iV5hE7S.png
    • obrazki w nazwach kanałów
  • "Nie jesteśmy kolejnym nudnym serwerem" serwery RealLife nie są nudne,  po prostu gracze wolą grać na głupich izi hace
  • "Ale oczywiście to nie będzie darmowe, będzie to kosztował koło 200k." jak wygląda ekonomia? jak szybko zdobywa się pieniądze?
  • "chyba najbardziej unikalne" nope
  • "Wersja: 1.12.2" trochę stara wersja, ale lepsze to niż 1.18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Również dołożę tutaj swoją małą cegiełkę. No cóż prezentacja do najbardziej estetycznych nie należy, pozmieniaj czcionki, zmień lub totalnie usuń te grafiki bo wyglądają jakby były robione w programie Paint. Co do strony internetowej polecam zmienić hosting. Może być to nawet bezpłatna opcja byleby właściciel hostingu nie nakładał na waszą stronę wszelkiego rodzaju reklam. Poszukaj darmowych hostingów albo zainwestuj i kup hosting WWW i domenę, bo ta z CBA troszkę odstrasza. Co do grafik i stylu oraz kilku innych na stronie WWW prezentuje się to całkiem ok. Co do błędów to po wejściu na Forum znalazłem ich od razu kilka, zacznę może wypisywać je od takich mniejszych (estetycznych) po takie większe typu błędy w wyświetlaniu strony, brak zakładek i tym podobne.

• Banner z Minecrafta znajdujący się w lewym górnym rogu forum każda osoba która wejdzie na Wasze forum zobaczy taki, a nie inny banner i o ile na samym forum zostanie na dłużej to nawet przynajmniej według mnie utrudnia to troszeczkę nawigację po stronie. Oczywiście można dać tam banner i nic nie mam przeciwko temu tylko dałbym jakieś może screeny z serwera w przyszłości żeby forum to była jednak wasza wizytówka, a nie narzędzie do odstraszania ludzi.

• Takie coś na co natrafiłem przypadkiem poruszając się po waszej stronie WWW i troszkę ją sprawdzając napotkałem się na coś takiego mianowicie przechodząc na dół strony WWW napotkałem błąd (bądź jest to celowe zamierzenie, i don't know) klikając na dyskietkę "serwera" przy socialmediach zostałem przeniesiony na taki oto adres 
    http://forumcitylife.cba.pl/archive/index.php

Tam znajduje się plik strony bez szablonu/stylu, więc może zróbcie, że zamiast przenosić na tamtą ścieżkę przenosi od razu na stronę główną Forum? Nie będzie wtedy takich nudnych i bezsensownych zgłoszeń jak moje.

• Zmiana nazw kategorii na Polskie w miarę możliwości możecie pozmieniać nazwy kategorii na język polski. Według mojej opinii będzie to wyglądało lepiej jeżeli chodzi o wygląd strony jak i zarówno powiązanie serwera z językiem polskim i tworzeniem takiego, a nie innego community dla użytkowników z Polski.

• Dziwne szare kwadraty po najechaniu na nazwę podkategorii w forum może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po najechaniu na nazwę podkategorii na waszym forum pojawiają się dziwne szare kwadraty? Znam kilka innych forów z takim samym stylem jak wasz i tam nic takiego się nie dzieje. Postarajcie się to poprawić.

• Legalne tworzenie dodatkowego konta na serwerze widziałem podobne rozwiązania, lecz nie dla graczy. Widziałem takie rozwiązanie dla Administracji serwera która chce coś zrobić poza serwerem, nigdy takiego rozwiązania nie widziałem dla graczy... Dodatkowo te wnioski o te mulciaki... Pozostawię to w milczeniu. [*]

Dobra, o Forum już troszkę napisałem to teraz może napiszemy troszkę o samym discordzie, administracji, a także prezentacji która tak jak napisałem powyżej zbyt estetyczna nie jest. Tak jak napisała osoba powyżej (boleknowak) zacytuję kilka fragmentów z waszej prezentacji na tym forum. 

Cytat

"Na naszym serwerze będą różne rangi, które będą pełniły unikalne funkcje."

"Nie jesteśmy kolejnym nudnym serwerem, który  będzie taki typowy, wiadomo 99% serwerów RealLife jest takich samych, cały czas robisz to samo, 0 eventów, po prostu nic, potem ludzie mówią, że serwery RealLife są do kitu, no i mają rację!"

"
Jeżeli chcesz mnie dodać na Skype koniecznie podczas zapraszania do znajomych napisz, że jesteś z ogłoszenia CityLife!"

Dobrze, zacznijmy od pierwszego zacytowanego przeze mnie fragmentu dotyczącego rang premium na serwerze. Skoro będą one unikalne i będą pełniły unikalne funkcje w bliskiej przyszłości dodajcie je do prezentacji. Być może ktoś znajdzie fajną funkcję która akurat sprawi, że dany osobnik zakocha się w waszym serwerze. 

To teraz przyszła pora na fragment numer dwa tak jak napisał @up serwery RealLife nie są nudne. Ludzie zamiast grać w takie tryby wybierają takie przy których będą miały więcej rozrywki. Jeżeli dobrze to wykorzystacie przy dalszym tworzeniu serwera to na 50% możecie stworzyć cool projekcik w który będą pykać dziesiątki (może kiedyś nawet setki) ludzi. 

Fragment numer trzy jest to średnie posunięcie podając swojego prywatnego Skype'a. Ogółem podawanie nickname na Skype nie jest dobrym posunięciem. Z tego komunikatora korzysta coraz to mniej osób. Jeżeli chcesz już na 100% korzystać ze Skype to proszę bardzo, tylko zrób sobie lepiej specjalne konto "służbowe" nie wiem jak to nazwać, aby nie korzystać z Twojego konta prywatnego.

Dobrze, dziękuję, że to przeczytałeś/aś drogi użytkowniku. Jeżeli pomogłem to możesz zostawić po sobie opinię. Gdyby ktoś chciał się coś zapytać jestem chętny do dyskusji. Dodatkowo dodaję, że to tylko i wyłącznie moja opinia i moje rady nie jestem weteranem jeżeli chodzi o recenzje serwerów więc napisałem to co myślałem. Właściwie to moja pierwsza recenzja i rady dotyczące jakiegokolwiek serwera.

Z poważaniem, Blackuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Aktualnie skupiam się na budowie miasta, dlatego forum i Discord tak wygląda. Z resztą prawdopodobnie dziś do mojego serwera dołączy dwójka techników ogarniających HTML i Jave :) Więc forum zostanie poprawione. A jeśli chodzi o forum zrobił mi je technik a nie ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Wygląda ciekawie, ale z tymi rangami specjalnymi i z firmami przypomina mi to easylife2, będę grał. + idę na rekrutację szefa jakiejś rangi specjalnej xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

To teraz ja ocenię.

PREZENTACJA OKROPNA! OKROPNA! Dlaczego?

W dniu 12.01.2019 o 14:26, Vitus27 napisał:

Włączcie sobie ciemny styl forum i zobaczcie to powyżej :facepalm:

ihxMs7j.png

PS: Jeżeli chcesz mnie dodać na Skype koniecznie podczas zapraszania do znajomych napisz, że jesteś z ogłoszenia CityLife!

Porównajcie sobie te duże litery z "baneru" a z "opisu". Jeśi ten "baner" byłby trochę mniejszy było by ideolo.

DiscordZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Po co podajesz to 2 razy, na początku i na końcu?

Tak właśnie czułem, jest teraz moda na Skype...

O forum już nie wspominam... Logo na pół strony

za dużo tych kanałów (czy jak to tam), mogło być ok. 6 tych kanałów a wy tam jakieś 2 tys. :facepalm: np. błędy,problemy,pytania,konkursy itp....

Pięknie zabezpieczone, jeden błąd w url o i... mam dostęp do ACP...

Super: bardzo bardzo dużo graczy tam :kappa:

JEDNYM ZDANIEM: PORAŻKA! -10000/10. Serwer... A nie przepraszam, to nie serwer tylko RAK :rak:, jest jednym wielkim RAKIEM. XDDD

PS.

W dniu 12.01.2019 o 18:15, jaku49 napisał:

- mieszanie końcówkami domen .csrv.pl i .cba.pl, wygląda lipnie, domeny .pl nie są drogie - koszt od 20 do 50 złotych.

gdzieś widziałem .pl za 9 zł a za .com ok 40. :)

Edytowane przez Gabi145

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

To jest podróbka znanego serwera zaraz się rozsypie

(Skarga już została zgłoszona do administracji właśnie do oficjalnego serwera a nie podróbki :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Nie potraficie spolszczyć strony WWW, tak jak napisał pan wyżej zabezpieczenia  też gówniane, jestem w stanie wyjebać wam forum gdybym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 1.02.2019 o 16:38, elliot21 napisał:

To jest podróbka znanego serwera zaraz się rozsypie

(Skarga już została zgłoszona do administracji właśnie do oficjalnego serwera a nie podróbki :D)

Czyż ten "znany" serwer to nie easylife2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi