Skocz do zawartości
Gabi145

Jak stworzyć w 100% darmową stronę z darmową domeną bez podawania swoich danych osobowych? PORADNIK!

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

Cześć! W tym poradniku pokażę jak zrobić w 100% darmową stronę internetową Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!) na hostingu którego nazwę zaraz podam ;) Poradnik został przedstawiony w punktach po kolei jak to zrobić :)Na hostingu nie musisz podawać swoich danych osobowych (typu: Miasto nazwisko telefon itp.)! Oczywiście jak chcesz możesz, ale nie trzeba ;) (PS. JAK BY CO TO PORADNIK JEST TROCHĘ ZABAWNY WIĘC NIE PISZCIE ŻE NIE JESTEM POWAŻNY xd PO PROSTU CHCIAŁEM ZROBIĆ ABY NIKT NIE CZUŁ SIĘ SMUTNY I WPROWADZIĆ TROCHĘ HUMORU :]

No ale jeśli ktoś by chciał prowadzić swój serwer to już lepiej kupić sobie domenę i hosting. Nie wyjdzie za drogo ale za tanio też nie, bo ok. 100zł, ale jak ktoś ma dobry serwer,chociaż 40-60 graczy co dziennie to dla niego jest to pikuś :)

O czym dokładnie będzie poradnik?:  Nie pokażę jak zrobić tą stronę wZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! czy w jakiś innych kodach, tylko jak ją zdobyć za darmo z domeną (100% darmowa!).

Dokładnie jakie domeny będą za darmo? YYYYyyyyyy........ :pomysł: ah tak.... zaspałem sorry na czym to ja... aha dobra: Na stronie są 3 darmowe domeny bez opłacania ich co rok. Nie są to tak dobre domeny jak Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! czy Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! lub Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!. Będą to te domeny: TwojaNazwaZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! , TwojaNazwaZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! , TwojaNazwaZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! - są to w 10000000000% darmowe domeny!

Jak niektórzy znają ten wiersz: ,,nie wszystko jest za darmo, a jak już jest, to reklama musi być..." Czasami właśnie ta strona wywiesza na naszej stronie www Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!. A aby usunąć tą reklamę, jak oni to ujęli: " zmienić pakiet na PRO lub VIP w panelu hostingu już od 4zł! " Ale ten poradnik ma być "jak zrobić za darmo" więc to już wasz wybór ;)

Informacje co mamy: 1GB przestrzeni dyskowej , Transfer 5GB , 3 Darmowe domeny , 2 konta email , 2 konta FTP. A co ja wam tam będę wymieniał, jak się zarejestrujecie to w menu PODSUMOWANIE będziecie to mieli wszystko ;)

KROK 1

wchodzimy na hosting.

a) Wchodzimy na stronęZarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

b) Wchodzimy w REJESTRACJA

c) Wybieramy HOSTING , FREE.

KROK 2

Rejestrujemy się <dane profilu > (najdłuższy krok )

a) "Rejestruję tę usługę jako:" Wybieramy "Osoba fizyczna"

b) "Nazwa profilu (jakieś i :lulkappa:):" Wpisujemy tu swój nick. Nie wiem jakie wy macie, JAnusz123 :dealkappa: (pamiętaj, nie imię tylko nick! imię wpiszemy później.)

c) "Wpisz hasło:" Wpiszcie swoje hasło i mi je podajcie w komentarzu :seemskappa: (tak serio to nie podawajcie XDD.)

1.powtarzacie hasło.

2. Tam jakaś linia [____________________]  to "siła hasła". (Pokaże wam czy hasło jest silne.)

d) "Adres email:" To wszyscy wiedzą, Wpisujecie wasz emajl :lajk: C: 

e) "KOD POTWIERDZENIA" O co tu chodzi? :pomysł:ah tak.. Już tłumaczę.. Jeśli klikniesz "Wyślij", Na wyżej podany przez ciebie adres email wyślą kod, który musisz przepisać do ramki która ci się na miejscu przycisku pojawi :)

f) "Akceptuję regulamin" - Kliknij po prostu ✅ i jedziemy z następnym :facepalm:;)

g) " Chcę otrzymywać od CBA.pl informacje o aktualnościach i bieżących promocjach. Subskrypcję można anulować w dowolnej chwili:" Tak samo jak powyżej ✅:seemskappa:

h) Zaznaczamy nie jestem robotem (ja wcale nie twierdzę że nie jestem :kappa:) I tam te obrazki...........

KROK 3

Rejestrujemy się <Dane użytkownika>

a) "Imię" Podajemy swoje imię...

b)  (niżej) "kraj:" Podajemy swój kraj

c) zostawiamy inne pola puste....... (serio... no chyba że ktoś chcę)

d) "UTWÓRZ KONTO" - klikamy :D

KROK 4

Tworzymy domenę i instalujemy silnik strony. <Jeśli cię nie zalogowało, zaloguj się.>

1. DOMENA

a) Wchodzimy w PROFIL

b) W menu: Wchodzimy w DOMENY

c) Klikamy "+ DODAJ"

d) Wpisujemy nazwę jaką chcemy np. "PodrobaSkript" xd

e) Wybieramy domenę (jak chcesz płacić to proszę bardzo ale są tam darmowe ;) ) Jak nie ma której chcesz to kliknij "więcej domen". Ja np. lubię Nazwa.cba.pl ;) 

f) Kolejnych 2 pól nie zaznaczamy.

g) klikamy DODAJ DO KOSZYKA

h) Gdy nam się pojawiła wszystko jest gotowe ;) mamy naszą PodrobaSkript.cba.pl ! :kappa:

2. SILNIK STRONY

a) W menu: Wchodzimy w OPROGRAMOWANIE.

b) Wybieramy jakieś oprogramowanie np WordPress

c) klikamy "+ DODAJ"

d) Nic tam nie wpisujemy (tam już są ścieżki, to już nie u mnie ;) )

e) klikamy DODAJ.

f) Mamy oprogramowanie!

KROK 5

Wchodzimy na naszą stronę! <instalacja>

a) Wchodzimy na wasz adres! (Ja wpisałem "PodrobaSkript.cba.pl")

b) jesteśmy na stronie, możemy zacząć instalacje! Ale to już nie u mnie. "Może" kiedyś napiszę ;) A jak nie to znajdź na jutubje :wallkappa:.

Oczywiście możemy zamiast dodawania silnika, dodać stronę w HTML. To też nie u mnie, do tego trzeba programu FileZilla aby wkleić ;)

To tyle z tego poradnika.

Myślę że się spodobał, błędy zgłaszajcie w komentarzach!

(I serio se wejdźcie na tą moją stronę: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!  ) XDD Jest ona zrobiona w kodzie HTML. (Stworzyłem ją na pokaz aby udowodnić że działa ;) )

PS<info>. Pisałem ten poradnik ok 1,5 godz. Jeśli przeczytałeś ten poradnik, daj chociaż łapkę :lajk: lub serduszko <3 to będę baaaaaaarrrrrrddddzzzoo wdzięczny :D Możesz także dać mi plusik aby mnie zachęcić do napisania innych ciekawych poradników!

Propozycja: Jak ktoś ma serwer minecraft i chciałby taką podstawową stronę z IP tego serwera to ja za Vipa lub jak ktoś ma EVipa na jego serwerze mogę mu taką zrobić (nie będzie ona taka mocno super Najwyżej taka: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! (tylko bez tego menu forum itp. )No chyba że się dogadamy ;) ) Mogę także zrobić Serwer Discord... Po prostu niech ten ktoś się do mnie odezwie na PW a ja odpiszę to się umówimy ;)

Z poważaniem,

~Gabriel "Gabi145" :D

Edytowane przez Gabi145
Tagi, ps<info> i temat , literówka x3 , PROPOZYCJA , poprawiłem formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 6.01.2019 o 21:22, KrejzolekPRO napisał:

Ja polecam darmowy epizy.com, gdzie jest serwer Apache i phpmyadmin, a do tego nie ma reklam, które niekiedy mogą rozwalić cały layout strony jak na cba ;)

Też może być, tylko wiesz, zrobiłem poradnik akurat o CBA.pl :nokappa: xd

Edytowane przez Gabi145

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 6.01.2019 o 21:22, KrejzolekPRO napisał:

Ja polecam darmowy epizy.com, gdzie jest serwer Apache i phpmyadmin, a do tego nie ma reklam, które niekiedy mogą rozwalić cały layout strony jak na cba ;)

W sumie wydaje się że to dobry, hosting może nawet lepszy od ct8.pl (ma limit 1500 aktywnych użytkowników).
Już nawet widziałem na tym forum pierwszy serwer który używa cba.pl i nie umie ustawić tła nagłówka w mybb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 13.01.2019 o 19:39, jaku49 napisał:

Już nawet widziałem na tym forum pierwszy serwer który używa cba.pl i nie umie ustawić tła nagłówka w mybb.

Takich "LUDZI" jest dużo XD :lajk:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten temat jest nieaktywny od dłuższego czasu. Nie odkopuj go bez potrzeby.