Skocz do zawartości
YouHaveTrouble

1.12.2 survival pvp AnarchiaMC.pl - Twórz, niszcz, rób co chcesz!

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik
7 godzin temu, Norberto napisał:

- Trzeba jakoś wyrównać szanse wszystkich graczy, aby żaden z graczy nie miał ZBYT wielkiej przewagi

Zgadzam się w 100% i myślę nad tym codziennie, ale do tej pory nie wpadłem jeszcze na sposób w jaki można to zrobić. Jestem zdecydowanie przeciwny p2w, więc sklep z itemami odpada. Jeśli ktokolwiek ma pomysł, bardzo chętnie przyjmę sugestie :)

Drugi punkt: Myślę, że dużo osób chciałoby chociaż spróbować gry na serwerze, gdzie przy pierwszym logowaniu nie są obsypywani wszelkiego rodzaju kitami/itemami. Szczerze, szukałem i nie mogłem znaleźć serwera, na którym startuje się z niczym i na wszystko trzeba sobie zapracować. Nie przynosi mi satysfakcji dostanie zbroi i narzędzi tylko dlatego, że się zalogowałem do gry. Nie lubię też bezsensownych ułatwień. Na większości serwerów nawet gdyby 2 osoby dzieliło 40 bloków, to oni i tak woleliby się do kogoś teleportować niż iść. 

---

Na serwerze nie ma teleportów, bo zmusza to do eksploracji świata i zwiększa szansę na zobaczenie czegoś fajnego, stworzonego przez kogoś innego.

Nie ma zabezpieczeń, bo to od gracza zależy gdzie i co chce budować, ale zawsze musi liczyć się z tym, że inni też mają do tego prawo. Im lepiej schowasz swoją bazę tym mniejsza szansa na to, że ktoś ją znajdzie.

Zawsze, nieważne gdzie coś wybudujesz, jest poczucie ryzyka. Jeśli twoja baza została znaleziona, to wielce prawdopodobne, że to twoja wina, bo nie schowałeś jej wystarczająco dobrze lub daleko. (jestem świadomy, że nie wszyscy dzielą to podejście, ale jest bardzo dużo serwerów, które są skierowane do  osób nie lubiących takiego ryzyka)

Nigdy nie zresetuję mapy anarchii. Chciałbym, żeby każdy, kto był na serwerze mógł pozostawić po sobie jakiś ślad. Nieważne, czy twórczości, czy destrukcji. 

^ To są moje obecne przemyślenia dotyczące serwera. Jeśli ktoś jest chętny podjąć dyskusję, bardzo chętnie wysłucham argumentów.  Nie jestem nieomylny i mogę być w błędzie, więc jestem gotów zmienić zdanie jeśli ktoś zaproponuje wystarczająco dobre rozwiązanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 3.01.2019 o 15:56, YouHaveTrouble napisał:

Informacje:

6SCyJXJ.png

Nazwa: AnarchiaMC

IP: anarchiamc.pl

(start 11.01.19 o godzinie 19:00, potrzebujemy czasu aby upewnić się, że wszystko jest w porządku :) )

Sloty: 40

Wersja gry: 1.12.2

Premium: NIE

Tryb: Anarchia

Co oznacza anarchia? Możesz robić co tylko chcesz - budować, niszczyć budowle innych i robić cokolwiek przyjdzie ci do głowy bez ryzyka bana. W skrócie - survival na sterydach, gdzie dosłownie wszystko może się wydarzyć. Połączysz z kimś siły, czy będziesz samotnie wędrować przez świat pełen innych graczy, których intencje nie zawsze są dobre?

Q&A

Czy można używać xray/speedhacka/jakiegokolwiek zhackowanego klienta itp ?

Nie, cheaty są zabronione

Czy serwer będzie aktualizowany?

Tak szybko, jak będzie to możliwe.

Czy mapa będzie zmieniana wraz z aktualizacją?

Nie. Mapa nigdy nie zostanie zresetowana.

Czy mogę kupić bloki/zbroję/narzędzia za prawdziwe pieniądze?

Nie.

Czy serwer ma własną stronę?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! (nadal w budowie)

dzm już server zgrifowany! dopiero co zapoznałem się z tym opisiem już wbijam a tu bam wszędzie lava!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
1 minutę temu, ikosek napisał:

dzm już server zgrifowany! dopiero co zapoznałem się z tym opisiem już wbijam a tu bam wszędzie lava!!!

No ok? Ale co w związku z tym? W sumie można się spodziewać że spawn będzie wielką dziurą po samym założeniu, że można niszczyć co się chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
1 godzinę temu, YouHaveTrouble napisał:

Zgadzam się w 100% i myślę nad tym codziennie, ale do tej pory nie wpadłem jeszcze na sposób w jaki można to zrobić. Jestem zdecydowanie przeciwny p2w, więc sklep z itemami odpada. Jeśli ktokolwiek ma pomysł, bardzo chętnie przyjmę sugestie

No według mnie skuteczną lecz kontrowersyjną metodą byłoby wyłączenie serwera na noc. Np. od godziny 01:00 do 11:00, w weekendy można skrócić czas oczekiwania na serwer (01:00 - 07:00).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
48 minut temu, Norberto napisał:

No według mnie skuteczną lecz kontrowersyjną metodą byłoby wyłączenie serwera na noc. Np. od godziny 01:00 do 11:00, w weekendy można skrócić czas oczekiwania na serwer (01:00 - 07:00).

Pomysł ciekawy, ale trochę mija się z celem, bo jest na serwerze kilka osób, które grają tylko w nocy, bo a)nie mają czasu na grę w dzień b)są w innej strefie czasowej. Pomysł na pewno będę mieć na uwadze i może wprowadzę go na okres próbny za jakiś czas, ale nie sądzę, że sprawdzi się na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.