Skocz do zawartości
Nupp

nCheck - Najlepszy Skrypt na Sprawdzanie!

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

nCheck - Najlepszy Skrypt na Sprawdzanie!

Funkcje

• sprawdzanie graczy
  • ustawianie miejsca teleportacji na sprawdzanie
  • automatyczne banowanie po wyjściu gracza z serwera podczas sprawdzania
  • konfiguracja
  • po sprawdzaniu teleportuje gracza i admina  z powrotem w miejsca z którego zostali przeteleportowani
  • NOWOŚĆ! Sprawdzanie Statusu Gracza! Sprawdzanie ile razy był sprawdzany, ile razy cheatował, ile razy był czysty + czy aktualnie jest sprawdzany!

Komendy

• /check help - Pokazuje wszystkie komendy
  • /check spawn - Teleportuje w miejsce sprawdzania
  • /check setspawn - Ustawia miejsce sprawdzania
  • /check sprawdz (gracz) - Sprawdzanie danego gracza
  • /check status (gracz) - Status gracza
  • /check czysty (sprawdzany gracz) - Po sprawdzaniu uznaje, że gracz jest czysty
  • /check cheater (sprawdzany gracz) - Po sprawdzaniu uznaje, że gracz jest cheaterem
  • /check przyznanie (sprawdzany gracz) - Po sprawdzaniu uznaje, że gracz się przyznał do używania cheatów

Permisje

• n.check - wszystkie uprawnienia

Do zrobienia

• Zmiana komend cheater, czysty i przyznanie, aby nie trzeba było za każdym razem wpisywać nicku gracza.
  • konfiguracja w .yml
  • zmiana większości zmiennych i wiadomości
  • dodanie w statusie opcji sprawdzenia kiedy ostatnio gracz był sprawdzany
  • zmiana wiadomości o sprawdzaniu + dodanie informacji żeby gracz wszedł na dany teamspeak, discord lub skype.

ChangeLog

v1.0

• pierwsza wersja

v1.1

• wkrótce

Download

Edytowane przez Nupp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Ale bez sensu skrypt, helper jeżeli nie może blokować może się wyżyć na innym graczu z powodem "Cheaty", a osoba nie ma dowodów i dzięki temu tracą graczy.

Lepiej opcje na zmiennej przypisanej danemu graczowi który sprawdza, jak i który jest sprawdany. Bez żadnych walonych "check cheater <nick>" tylko po prostu "check cheater".

"Najlepszy skrypt na sprawdzanie" No chyba niee. Kolejny w ogóle skrypt na easyhc. Sam nie jestem lepszy, bo sam takiego typu publikowałem, a teraz pracuje nad czymś większym.

2/10 tak szczerze

Do poprawy:

-> Przypisanie zmiennej sprawdzanemu i przez kogo jest sprawdzany

-> Wywalenie tych komend typu "check cheater <nick>" (odnosi się to do góry)

-> Dodaj coś "ORGINALNEGO" czego nigdy nie było w skrypcie/pluginie na sprawdzanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Ale to już nie ode mnie zależy czy tą permisje otrzymają helperzy i co z nią będą robić? No jeżeli będzie taki helper w administracji danego serwera to może tak robić, ale to już administracja serwera wybiera helperów nie ja. Ale zwykle do administracji przyjmuje sie ogarnięte osoby, a jeżeli ktoś przyjmie do administracji osobę która jest "nie ogarnięta" i nie wykonuje swoich obowiązków to raczej nie moja wina.

W następnej aktualizacji poprawie to /check cheater żeby nie trzeba było wpisywać nicku. Tu masz racje.

Zmienna jest przypisana sprawdzającemu i sprawdzanemu. W komunikacie pisze że dana osoba jest sprawdzana przez tego admina (Jeżeli o to ci chodzi). Planuje dodać jeszcze żeby gracz wszedł na dany teamspeak, discord, lub skype oraz żeby można było dowolnie zmieniać wiadomości.

Oryginalną rzeczą jest sprawdzanie statusu gracza, ile razy był sprawdzany, ile razy był czysty i ile razy cheatował - dzięki temu możemy się domyśleć że jak gracz - był sprawdzany np. 3 razy i cheatował 3 razy, ledwo mu się ban skończył a już ktoś zgłosił to raczej będzie cheaterem. W następnej aktualizacji dodam date kiedy był ostatnio sprawdzany oraz czy był czysty na ostatnim sprawdzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
13 godzin temu, Nupp napisał:

NOWOŚĆ! Sprawdzanie Statusu Gracza! Sprawdzanie ile razy był sprawdzany, ile razy cheatował, ile razy był czysty + czy aktualnie jest sprawdzany!

Może i faktycznie to jest nowe, bo tego jeszcze nie widziałem :)
Moim zdaniem gdybyś zrobił wiadomości do konfiguracji w .yml i zmienił te rakowe options na config.yml to skrypt byłby czymś co się wyróżnia. 
Skrypt jak każdy inny tego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@jaku49 To dopiero pierwsza wersja oddana wam do oceny. Dzięki za opinie. Dodam do TO DO konfiguracje .yml. Postaram sie dodać w następnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@Nupp Większość autorów skryptów piszę, że skrypt będzie aktualizowany, a wnioski są takie:

-> Zapominają o tym skrypcie

Dlatego nie warto obiecywać o aktualizacjach, albo że coś dodasz tylko okaże się w czasie

edit / źle przeczytałem xD

Edytowane przez SupcioXD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
14 godzin temu, Nupp napisał:

Funkcje

• sprawdzanie graczy
  • ustawianie miejsca teleportacji na sprawdzanie
  • automatyczne banowanie po wyjściu gracza z serwera podczas sprawdzania
  • konfiguracja
  • po sprawdzaniu teleportuje gracza i admina  z powrotem w miejsca z którego zostali przeteleportowani
  • NOWOŚĆ! Sprawdzanie Statusu Gracza! Sprawdzanie ile razy był sprawdzany, ile razy cheatował, ile razy był czysty + czy aktualnie jest sprawdzany!

Wszystko było. Taki skrypt można napisać w 10 minut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@SupcioXD Napisałem postaram się, nie obiecuję. Pracuje nad nowym skryptem jeszcze.

@Sop24PL Wiem że skrypt na sprawdzanie już był ale wyraźnie napisałem "najlepszy" gdyż uważam że sie wyróżnia od innych skryptów, miedzy innymi opcją sprawdzania "statusu", i to jest narazie pierwsza wersja, dzisiaj planuje go troche przerobić i dodać kilka nowych opcji.

stefanik11

Łączę.

Notatka dodana przez stefanik11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Wypowiedz:
- Nie żeby co ale nie zbyt "najlepszy"...
- Dobra tak "status" Wowowo
- Dlaczego nie wymyślicie nic swojego?

Do Poprawienia:
- Gdy masz: teleport player to a potem masz teleport arg-2 to... to daj teleport player and arg-2 to powinno działać
- Używaj zmiennych grupowych jak masz {check.czysty} itp.

Pomysły:
- Dodaj config yml chcesz mogę ci trochę pomóc
- W moim skrypcie jest "lista" kto sprawdza i kogo sprawdza ,dodaj coś takiego.
- Dodaj też statystyki w (np w gui) ile razy Helper czy ktoś sprawdzał osób
- Dodaj lokalizacje "czystego" i opcje włączenia i wyłączenia czy gracz ma być teleportowany w poprzednia lokalizacje czy na lokalizacje "czystego"
- Dodaj lokalizacje "itemy" i opcje włączenia i wyłączenia - Chodzi o to ,że jak gracz jest cheaterem lub wyszedł itp to teleportuje go tam zabija itemy wylatują i banuje gracza
- "status" dodaj w gui :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@xAxee Postaram sie jak najszybciej poprawić te zmienne grupowe - wynikają one z niedopatrzenia, nie zauważyłem tego. Te teleport to skracają 2 linijki ale i tak postaram sie jej poprawić. Pierwszy raz będe robić config to jak coś możesz pomóc.  Dobry pomysł ze sprawdzaniem ile dany helper sprawdzał graczy. Dodam linijke w statusie czy jest upoważniony do sprawdzania graczy jeżeli tak to niech wyświetli liczbe ile osób sprawdził. Cały skrypt jest bez gui to jak zrobie sam status w gui to będzie średnio wyglądało. I łatwiej jest przeczytać te pare linijek na czacie niż szukać itemów w gui żeby przeczytać informacje. Jeżeli gracz jest czysty to jest teleportowany z powrotem gdzie był wzięty na sprawdzanie. Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moderator

Co to jest?

on first join:
	set {check::status::%player%} to "NIE"
	set {check.sprawdzenie.%player%} to 0
	set {check.czysty.%player%} to 0
	set {check.przyznanie.%player%} to 0
	set {check.cheater.%player%} to 0

Czemu w jednej zmiennej dajesz "::", a w drugiej "."?
I nie wiem, czemu dajesz "najlepszy" w tytule, bo do najlepszych to on nie należy.
0 konfiguracji oprócz słynnych "options".
Czemu jak kogoś banujesz to używasz "execute command /tempban xyz...", nie każdy ma plugin essentials.
DO DODANIA/ZMIENIENIA:

• Zmień te zmienne, bo się na to nie da patrzeć :nokappa:,
  • Wywal te "options" i dodaj yamla,
  • Zrób prosty skrypt na tempban, który dodasz do sprawdzania (lub dodaj do wymagań skryptu plugin "Essentials").
Edytowane przez LjayPL789

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi