Skocz do zawartości

Brak reklam - konsultacje


Libter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reklamy są niefajne i najchętniej bym się ich pozbył... gdyby nie stanowiły największego źródła utrzymania forum. Mam jednak nadzieję, że jako społeczność jesteście w stanie poświęcić parę złotych na forum na którym spędzacie n godzin w miesiącu pisząc kolejne n-dziesiąt postów i czytając kilka razy tyle.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że opcja Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! może nie być dla każdego atrakcyjna - temat ma na celu wypracowanie uczciwego kompromisu pomiędzy ceną, a utrzymaniem forum.

Propozycje nowego cennika można zgłaszać poprzez wzór:

Cena:
Czas trwania:
Uzasadnienie:

Głosowanie następuje poprzez reakcje pod postami z propozycjami: <3 +2, :ancap: +1, :ancom: -1, :rak: -2. Propozycjom w stylu cena: 0 zł, czas trwania: ∞ z góry dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Libter przypiął/eła ten temat

Cena: 5zł

Czas Trwania: 10 miesięcy (?)

Uzasadnienie: Nie wiem... Po prostu - 12 miesięcy za 10zł widzę, że nie każdemu daje humor, więc może tak 5zł za 10 miesięcy. No coś za coś, a narzekań na te 10zł jest trochę. Moim zdaniem to, co napisałem  będzie dla graczy dobre. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 10zl/rok zdecydowanie jest odpowiednia, problem leży raczej po stronie społeczności której łatwiej się obrazić na całe forum niż wydać te 10zł. Przecież to praktycznie żadne pieniądze :nokappa:

Edytowane przez Reedzev_
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena: 3.50 zł
Czas trwania: kwartał
Uzasadnienie: Cena 10 zł jest bardzo odpowiednia, jednak nie każdy może od razu zapłacić 10 zł. Lepiej dać możliwość kupna braku reklam na mniejszy okres, ale za dać większy koszt (po przeliczeniu ceny za rok).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena: 4.99 zł

Czas trwania: 6 miesięcy

Uzasadnienie: Skoro 10 zł za rok nie pasuje, to koniecznie trzeba podzielić na dwie części i jeszcze uciąć po jednym groszu, żeby cena za połowę wyglądała atrakcyjniej. :ancap: 

Edytowane przez Rejszpat
tak działa ekonomia
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena: 2 złote 50 groszy
Czas trwania: 4 miesiące
Uzasadnienie: Wydaje mi się że 10 złotych to trochę dużo jak za wyłączenie reklam. Można by było zrobić jakieś tańsze pakiety, albo jeśli ktoś ma więcej postów to ma taniej, 
osoby które mają stare konta (więcej niż 2 lata) mogły by mieć taniej czy coś w tym stylu.
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 3.99 zł

Czas trwania: 4 miesiące

Uzasadnienie: Cena trzech złoty i dziewięćdziesięciu groszy jest idealną opcją dla osób, które chcą wesprzeć forum jednocześnie usuwając reklamy. Za taką cenę można co najwyżej puszkę coli kupić, a porównując ceny do powyżej wymienionych jest rozsądna.

Edytowane przez pandax
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja nie złożę propozycji ale troszkę wypowiem się na temat reklam. Mi osobiście troszkę lata czy brak reklam stanieje czy zostanie w takiej cenie jak jest teraz bo w sumie to mnie stać (no ale wincyj jak dychu to chyba na forum o klocach bym nie dał za brak reklam :nokappa:).

Mi osobiście nie podobają się te reklamy z tego względu, że to praktycznie same scamy typu "wygrałeś 9999999999999999 dularuf klikniej jurz teras wyslej semesemema za 3 dychu, wyslemy ci jeszcze takich platnych tysiac i wyplacimy ci cale pińć złotyk f gotuffce!!!". O tyle jest to złe, że społeczność forum jest bardziej 15(minus) niż 15(plus) (500 plus) i zapewne dają się na to nabrać dodając numery rodziców z abonamentami nie czytając regulaminów usługi itd. (a potem dostają wpierdziel od mamy/taty, dostają kare na komputry na czas bliżej nieokreślony i forum traci użyszkodnika). Wiem to sam po sobie bo będąc jeszcze takim 10/11 latkiem z fejmem na wsi dzielni (Nokia 500 na symbianie robiła robote xD jak na ten wiek to kurde był fejm bo wszyscy mieli stare cegły z klapkami, rozsuwane itd.) z numerem (uf na moje szczęście) na kartę, a że mało się dzwoniło to i ponad stówa z doładowań się zebrała (nie - nie było roków ważności konta xD przynajmniej sobie nie przypominam i coś tam zawsze rodzice rzucili na doładowanko)... i sam się na taki scam nabrałem tracąc całą stówkę. Tyle szczęścia miałem, że tel na kartę i że były tam jakieś grosze których nie wciągnęło, to do następnego miesiąca dociągnąłem i rodzicom nigdy się nie przyznałem ...no a usługę jakoś wyłączyłem XD

Nie miałbym nic do tych reklam żeby to były normalne, ciekawe bannerki, już nawet niekoniecznie o tematyce mc, ale coś ładnego i coś co userka nie oscamuje. Osobiście podobały mi się te serwerów w sidebarze (jeszcze kilka miesięcy temu można było je zobaczyć).

Może istnieje jakaś alternatywa tych GoogleAdScamów? Coś co da podobny zarobek a nie będzie scamem? Czymś 'niebezpiecznym' dla podwieków?

Na koniec ciekawostka od dendroma: jak macie fb to pewnie kojarzycie takie fejknjusy, że jakąś tam babcie zaszczepili i umarła czy coś (antyszczepionkowce :ancom:)... zauważyłem, że nie tylko podwieki traktują to poważnie, udostępniają i nie widzą, że to nie prawda, a nazwa portalu JEST ŁUDZĄCO PODOBNA do oryginału, ale oryginałem nie jest np. skript.pl -> skripty.pl, poważnie to traktują także nadnadwieki, których na fb pełno (średnio 30+). Takich pewnie na tym forum nie ma, albo jest mało ale pokazuje to, że nie tylko dzieci na takie rzeczy można nabrać (i na tym zarobić) a ludzie wierzą w 100% w to co przeczytają na jakiejś randomstronie xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xVendrome napisał:

Może istnieje jakaś alternatywa tych GoogleAdScamów? Coś co da podobny zarobek a nie będzie scamem? Czymś 'niebezpiecznym' dla podwieków?

Banerki na forum o tematyce majnkrafta, ale jest za mało chętnych a adsense jest chętne zawsze.

Jest jeszcze jedna sensowniejsza alternatywa - niech podwieki płacą te dziesięć złotych rocznie na poczcie :nokappa:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xVendrome napisał:

Mi osobiście nie podobają się te reklamy z tego względu, że to praktycznie same scamy typu "wygrałeś 9999999999999999 dularuf klikniej jurz teras wyslej semesemema za 3 dychu, wyslemy ci jeszcze takich platnych tysiac i wyplacimy ci cale pińć złotyk f gotuffce!!!". O tyle jest to złe, że społeczność forum jest bardziej 15(minus) niż 15(plus) (500 plus) i zapewne dają się na to nabrać dodając numery rodziców z abonamentami nie czytając regulaminów usługi itd. (a potem dostają wpierdziel od mamy/taty, dostają kare na komputry na czas bliżej nieokreślony i forum traci użyszkodnika).

Takie treści są, i będą stałą częścią internetu. Tak czy siak na coś w tym stylu się kiedyś trafi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Libter zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...