Skocz do zawartości
Nioo

Enderchest - zmiany w hostingu

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłużony

W okolicach 15 grudnia 2017 roku hosting enderchest wprowadził dla klientów publiczny serwer discord gdzie jest mnóstwo użytkowników, jednak porządek. Zaobserwowałem też aktywność użytkowników z naszego forum. Na discordzie jest szybki kontakt z administracją, i jeśli dobrze zrozumiałem z samym właścicielem hostingu. Aby dołączyć wejdź w ten link Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!.

Dnia 2 stycznia 2018 roku enderchest wprowadził zmiany. Skutkowały one dużym powiększeniem ramu na serwery w pakiecie Starter. Możliwe, że enderchest spodziewał się drastycznego spadku z ich dedyków znajdujących się we Francji, po opublikowaniu nowej oferty Professional. Jednak każdy z nas na tym korzysta. 
Cytując obsługę hostingu:

Spoiler

- serwer za 3 zł na 30 dni, wcześniej 1024 MB RAM, aktualnie 1536 MB RAM (zwiększenie o 512 MB)
- serwer za 4 zł na 30 dni, wcześniej 1100 MB RAM, aktualnie 2048 MB RAM (zwiększenie o 948 MB)
- serwer za 5 zł na 30 dni, wcześniej 1200 MB RAM, aktualnie 2560 MB RAM (zwiększenie o 1360 MB)
- serwer za 6 zł na 30 dni, wcześniej 1300 MB RAM, aktualnie 3072 MB RAM (zwiększenie o 1772 MB)
- serwer za 7 zł na 30 dni, wcześniej 1400 MB RAM, aktualnie 3584 MB RAM (zwiększenie o 2184 MB)

Osobiście uważam, że 7 zł za 3,5 gb ramu to bardzo niska cena. Aby sprawdzić ogółem zmiany postanowiłem kupić serwer z tego pakietu. Ma on 1,5 gb ramu i procesor 1 x 3.5 GHz. Amatorsko zainstalowałem Spigota, wtyczkę WorldEdit i wystartowałem serwer. Jedyne co mnie zdziwiło to to, że serwer długo się uruchamia i zatrzymuje. Jednak to nie powinno być dość ważne. Przy użyciu komendy /br sphere tnt 5 postawiłem 10 kuli tnt i podpaliłem. Serwer bez problemu wytrzymał obciążenie, mocno podskoczył ram. Jednak nie do 100%. Czego można się spodziewać po 1,5 gb ;). Procesor osiągnął maksymalny wynik w okolicach 50%. Po zaznaczeniu dużego obszaru komendą //wand procesor też nie dał z siebie więcej, podskoczył do około 40% i bez większych problemów bloki pojawiły się, a procesor skoczył na 6.66%. Jak za 3 zł na 30 dni uważam, że jest to świetny mały serwer. Za 5 zł otrzymasz 2,5 gb ramu. Na mały serwer ten pakiet powinien być świetny i nie obciążać mocno kosztem.

Dnia 8 stycznia 2018 roku hosting wprowadził nową ofertę Professional. To było wielkie zaskoczenie dla mnie. Oferuje ona unikalny adres ip z dostępem do całkowicie wszystkich portów wraz z 25565. Lokalizacja zamiast Francuskiej została zastąpiona Polską co zmniejszy ping i możliwe, że niedostępność. Można teraz wgrać własny silnik! Dyski SSD zastąpiono dyskami SSD NVMe gdzie pisze na stronie oferty, że są 6 razy wydajniejsze. Mniejsze pakiety są w świetnej cenie, już za 4 gb ramu, 5 gb dysku i procesorze 1 x 3.8 GHz zapłacimy tylko 15 zł. W starej ofercie 15 zł płaciliśmy za 2 gb ramu. Teraz zamiast 15 zł za 2 gb ramu zapłacimy 4 zł w pakiecie Starter.

Myślę, że warto przetestować nową ofertę hostingu. Po osobistym kontakcie z właścicielem dowiedziałem się:
•    „wiem też o opiniach o naszym hostingu, że niby wciskamy bardzo dużo klientów na jedną maszynę i robi się "syf", ale to bzdura totalna”.
•    „dedyki są głównie w OVH, to nie jest tajne, to publiczna informacja”.
•    „serwery z najnowszej oferty professional na enderchest są lokalizowane w PL w Warszawie”.
•    Po zakupie serwera postawimy tylko jeden serwer na unikalnym ip, następne będą mieć nowe.

O błędach proszę informować mnie na PW.

Edytowane przez Nioo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
Godzinę temu, Nioo napisał:

Dyski SSD zastąpiono dyskami NVMe

G. prawda. SSD to typ dysku, NVMe to interface. Powo jeśli zamienili jedno na drugie. Teraz pytanie czy autor wątku nie doczytał, czy to Enderchest się nie zna na tym co ma.

EDIT: Dobra, poszperałem troszku i znalazłem na ich FB:

- dyski SSD NVMe, ~ 6 razy szybsze od standardowych dysków SSD

Czyli to jednak autor wątku pisze farmazony :v

Edytowane przez Bielecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Jak to przeczytałem to chyba kupie na enderchescie xd

Edit: Gadałem z właścicielem hostingu i wychodzi na to, że na tym się nie zakończy. Wiele nowych rzeczy zostanie dodanych już niedługo. Także polecam kupić tam serwer bo jest tanio i warto :)

Edytowane przez BoeingC135

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony
13 godzin temu, sfuty napisał:

Wszystko fajnie, ale czy dalej nie da sie zmienic silnika na wlasny?

Da się tylko w ofercie Professional.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Reklama serwisu nie współpracującego z forum nie wydaje mi się być dobrym materiałem na artykuł.
Imho, nie ma tu jakiś gigantycznych błędów chyba że brak spójników lub przecinków w niektórych miejscach, między dwoma czasownikami. Gramatyka też trochę boli w niektórych miejscach ale to oczywiście w przyszłości do poprawy.

I mniej mowy potocznej, e.g. "Aby sprawdzić ogółem zmiany postanowiłem"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Losowy awatar
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.