Skocz do zawartości
jahumen

Nagrody za zgłaszanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłużony

Osobiście często zgłaszam osoby, których post jest spamem, zawiera wulgaryzmy, czy też w inny sposób nie przestrzega regulaminu. Jednak co z tego mam? Praktycznie nic. Z koleji wydaje mi się, że takie zgłaszanie postów bardzo ułatwia życie administracji. Moderator nie musi szukać niepoprawnych postów, tylko poprostu dostaje informacje o raportowaniu posta, najczęściej pisze za co, sprawdza - i od razu ostrzega.

Z powodów wymienionych powyżej proponuję lekko zmodernizować tą funkcje. Po pierwsze, gdy ktoś zgłosi jakiś post, a moderator uzna, że ten post faktycznie nie jest zgodny z regulaminem - użytkownik otrzyma automatycznie powiadomienie w postaci wiadomości, jakieś podziękowanie (oczywiście  te wiadomości można by było wyłączyć w opcjach). Myślę, że taka wiadomość byłaby dość dobrym pomysłem, gdyż często zgłaszam posty i nawet nie wiem czy z tym coś zrobiono.

Oprócz tego, za wzorowe zgłaszanie postów proponuję dodać jakąś nagrode. Dla przykładu gdy administracja kliknie przycisk, że zgłoszenie było pomocne, licznik pomocnych zgłoszeń danego gracza powiększałby się o jeden. Gdy liczba pomocnych zgłoszeń osiągnełaby np. 10 - gracz otrzymałby plakietke Szeryf. Byłaby to zielona plakietka z napisem Szeryf oraz "obrazkiem" gwiazdy. Ponad to za każde pomocne zgłoszenie gracz otrzymywałby +2 punkty reputacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

@boleknowak Nie przedstawiłeś negatywnych skutków mojego pomysłu, jedynie pozytywne istniejącego. Natomiast uważam, że mój ma więcej pozytywów.Co do "kiedyś możesz zostać moderatorem" - korzystając z mojego licznika sprawdzenie czy gracz może zostać moderatorem byłoby jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

A tam zaraz 50 czy 100... Przecież wtedy nikt by tej plakietki nie miał. 

100 postów to naprawdę dużo, statystyk forum nie widziałem, ale wydaje mi się, że nawet dziennie tyle nie wpływa. Jakby nawet co 10 post był spamem itp. to tą plakietke wbijało by się miesiącami.

Myślę, że liczba 25 byłaby odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi