Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 19.06.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 1 punkt
  LuckyPotato

  pyraTop - skrypt na tworzenie topki

  Opis: Skrypt automatycznie posegreguje podaną mu listę zmiennych w kolejności malejącej. Instalacja: Skrypt zapisujemy w nowym lub istniejącym już pliku tekstowym w końcówką .sk w folderze pluginu Skript, dla przykładu: /plugins/Skript/scripts/pyraTop.sk Następnie należy wyłączyć i włączyć serwer ponownie lub skorzystać z komendy /sk reload <nazwa_pliku> Po wykonaniu jednej z tych czynności skrypt będzie gotowy do użycia globalnie tj. funkcje i zmienne będą działać we wszystkich innych skryptach na serwerze. Korzystanie: Pierwszym warunkiem jaki należy spełnić jest posiadanie zmiennej w formacie {nazwa::nick_gracza}. W miejscu nazwy może się znajdować cokolwiek: wykopany_stone, zabojstwa, smierci , przepisNaZiemniakiZGrilla itp Gdy już posiadamy naszą zmienną, korzystamy z pierwszej funkcji, która wygeneruje nam naszą listę z topką: set {_lista::*} to createTop("nazwa", 5) gdzie: {_lista::*} to zmienna, do której zostanie zapisana topka pierwszym argumentem funkcji jest tekst zawierający nazwę naszej zmiennej drugim argumentem jest liczba, która oznacza ilość miejsc w topce jaka zostanie wygenerowana Powyższy sposób daje nam już gotową listę, którą możemy zapętlić i wyświetlić powiedzmy na chacie, jednak jest ona ograniczona do pewnego formatu: nick_gracz ---> wynik. Separator, który znajduje się pomiędzy graczem a jego wynikiem można dowolnie zmienić w drugiej linijce skryptu: set {symbol} to " ---> " Chcąc uzyskać dwie zmienne rozdzielone na graczy i ich wyniki należy skorzystać z drugiej funkcji: set {_gracze::*} to getTop("players", {_lista::*}) set {_wyniki::*} to getTop("wyniki", {_lista::*}) gdzie: {_gracze::*} i {_wyniki::*} to zmienne, które będą zawierały nicki graczy i ich wartości ułożone kolejno od największej do najmniejszej pierwszy argument funkcji zawiera tekst - 'players' zwróci nam listę graczy, zaś 'wyniki' listę wyników drugi argument funkcji to wygenerowana uprzednio topka Zastosowanie: Wygenerowane topki można umieszczać wszędzie i nie ma tu żadnego ograniczenia, mogą to być: listy na chacie, przedmioty w GUI, hologramy, tabliczki, lore, strony internetowe itp. Przykłady: Wymagania: plugin Skript w wersji 2.2 lub wyższej silnik Spigot lub Paper w wersji 1.9 i wyższe Download: pyraTop v1.0
 2. 1 punkt
  LuckyPotato

  pyraTop - skrypt na tworzenie topki

  Otóż nie. To co zrobiłeś teraz może i powoduje że znikają errory, ale niestety topka sama w sobie działać nie będzie. Funkcją max() chciałem zaoszczędzić trochę kodu i ograniczyć zbędne pętle, skoro jednak nie działa wam ona jak należy (mimo że powinna) to poprawię kod i wstawię drugi bez niej. Ale to nie dzisiaj.
 3. 1 punkt
  yooniks

  Prośba

  @edit dzięki za usunięcie tego durnego spamu No jedynie w ten sposób, wszystko zrobisz sam a my możemy tutaj pomóc z kodem chetnie jakbyś miał problem.
 4. 1 punkt
  maxcom1Games

  Zaplecze.org - Towny 1.14.2!

  Fajna prezentacja. Jest rekrutacja?
 5. 1 punkt
  keszir

  pyraTop - skrypt na tworzenie topki

  Dalej to samo
 6. 1 punkt
  LuckyPotato

  pyraTop - skrypt na tworzenie topki

  Błąd w przykładzie - punkty dodają się do zmiennej która nie istnieje, czyli funkcja dostaje nulla i wyrzuca błąd. Wystarczy zmienić trochę event np: on mine: if {bloki::%player%} is set add 1 to {bloki::%player%} else set {bloki::%player%} to 1 To powinno rozwiązać problem.
 7. 1 punkt
  keszir

  pyraTop - skrypt na tworzenie topki

  Wersja skript ta sama? U mnie 2.4-alpha3 (latest)
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×