Skocz do zawartości

Polski Sześcian

Użytkownik
 • Zawartość

  655
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta


Aktywność reputacji

 1. Polubienie
  Polski Sześcian przyznał reputację dla Impression za wpis, Historia Entity303   
  Ostatnio dość ciekawym tematem jest Entity303. Nikt jednak nie wie, czy istnieje, czy to bujda. W tym artykule opowiem Wam co nieco o tej postaci.
  Entity303 znana też pod nazwą Jednostka303 to postać Minecraft stworzona, by utrudnić nam grę na serwerach multiplayer i w trybie jednoosobowym. Charakteryzują go duże, czerwone ślepia, czarna twarz i coś w stylu białej szaty. Powstały różne legendy na temat tej postaci jednakże nikt nie zna prawdy. Jedna z legend mówi, że Jednostka303 to były pracownik firmy Mojang, którego Notch postanowił zwolnić. Ten chciał zemścić się na nim i zniszczyć Minecrafta wykorzystując wiedzę zdobytą w byłej pracy. Każdy z nas może zostać zaatakowany, gdy w naszych plikach gry lub serwera znajduje się folder "303". Obecność Jednostki można bardzo łatwo odkryć. Jeżeli w Twoim świecie, serwerze znajduje się odwrócony krzyż, dębowe drewno w brzozowym drzewie  (i na odwrót), bruk w niestandardowych miejscach i tabliczki z hieroglifami, możesz domyślić się, że zostałeś zaatakowany. Entity podpala też domy i wysadza co tylko możliwe. Świat zaatakowany przez niego może zostać całkowicie zniszczony.
                                                                                             
  Jednostka nadal jest aktywna, co można rozpoznać po ostatniej zmianie wyglądu postaci. Wyżej wymieniony upiór przemienił się w zamrożonego skina steve. Osobiście interpretuję ten wygląd jako graczy trzymanych w niewoli przez jednostkę. 
                                                                                                                   
  Na oficjalnym Tweeterze Notch napisał jednak, że Entity 303 nie istnieje i "nie ma żadnych duchów". A może skłamał? Może chciał nas tylko uspokoić a tak naprawdę zmaga się z Entity i myśli jak go pokonać bez wiedzy graczy? Może chciał nam zapewnić fałszywe poczucie bezpieczeństwa?

   Pierwsze spotkanie z Jednostką spotkało się 10 grudnia 2013 roku na jednym z serwerów. Domy graczy zaczęły się palić i wszędzie wybuchały TNT. Nikt nie wiedział, co się stało. Administrator serwera zaczął obwiniać o wszytko hosting, jednak nikt nic o tym nie wiedział. Właściciel znalazł logi serwera i upublicznił je.
  Player 1 destroyed entity 31344 Player 1 used sprint case 21432 with hunger level 0 303 placed block 1241 303 used item 3213 World lost blocks by entity 303 303 used iten 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 303 used item 3213 on block 4 Oczywiście logi serwera mogły zostać sfałszowane. Bliższe szczegóły tego spotkania nie są znane.
  Chodzą również pogłoski, że Herobrine chce zniszczyć Entity, co nie jest zbytnio wiarygodne. 

   
  Ciekawostką jest to, że Entity ma dostęp do wszystkich komend, więc nie jest to pierwszy lepszy gracz, który chce zrobić wokół siebie zamieszanie.
×