Skocz do zawartości

Lukiz ™ (SteveN_)

Użytkownik
 • Ilość zawartości

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Aktywność reputacji

 1. Polubienie (+1)
  Lukiz ™ (SteveN_) przyznał(a) reputację dla SebxteR za wpis, FurnitureLib - opis pluginu na meble   
  Wstęp:
  Hej, cześć, siemano z tej strony SebxteR, przedstawię Wam opis i działanie pluginu FurnitureLib.
  Opis:
  Plugin ten został stworzony przez Ste3et_C0st (taką nazwę autor ma w serwisie spigotmc.org) oraz pobrano go łącznie ponad 16 tysięcy razy (dane z spigotmc.org). FurnitureLib umożliwia dodanie na serwer mebli, dekoracji, aut i wiele więcej rzeczy, które pozwolą urozmaicić serwer. Plugin jest darmowy i działa na wersjach 1.8, 1.9, 1.10 (plugin nie działa na wersjach od 1.7 w dół, ponieważ wykorzystuje stojaki na zbroję).
  Instalacja:
  Aby zainstalować plugin, należy pobrać kilka dodatków, które pozwolą na poprawne funkcjonowanie FurnitureLibary, poniżej zamieszczam listę dodatków, które działają z odpowiednią wersją Minecrafta:

  Zaczynajmy instalacje, wchodzimy TUTAJ i pobieramy odpowiednią dla nas wersję, następnie należy poprać plugin ProtocolLib oraz Vault, aby meble poprawnie działały, trzeba pobrać plugin DiceFurniture. gdy posiadamy wersje 1.9 lub wyższą można pobrać też FurnitureMaker który da nam możliwość dodania nowych mebli jaki tworzyć własne dekoracje.
  Po pobraniu wszystkich potrzebnych nam rzeczy należy wypakować (WinRaR lub innym tego typu programem) plik FurnitureLib.zip. Powinny w nim znajdować się 3 pliki, ProtectionLib.jar, FurnitureLib.jar oraz Readme.txt, ten ostatni nie będzie nam potrzebny. Po wypakowaniu należy przenieść ProtectionLib i FurnitureLib do folderu plugins, DiceFurniture, Vault oraz ProtocolLib także trzeba przenieść do folderu plugins. Włączamy serwer, czekamy aż wszystko się załaduje i gotowe! Instalacja zakończona.
  Konfiguracja i używanie pluginu:
  Po poprawnej instalacji w folderze plugins powinien stworzyć się folder FurnitureLib, w którym znajduje się 8 plików. Zacznijmy od folderu Crafting, w nim możemy ustawić poszczególne craftingi dla danej dekoracji. Ja pokażę konfiguracje na podstawie SleepingBag więc tak, system-ID odpowiada za poprawne odczytanie obiektu tego najlepiej nie zmieniać, name służy do wyświetlania nazwy obiektu w ekwipunku, w material ustawiamy przedmiot, którym będziemy przywoływać dekoracje, w glow mamy dwie opcje false oraz true, opcja false odpowiada za wyłączenie świecenia obiektu natomiast po ustawieniu na true obiekt będzie świecić, w lore ustawimy opis obiektu, który będzie wyświetlany w ekwipunku, opcja crafting pozwala na ustawienie własnego craftingu, disable służy do wyłączenia lub włączenia opcji tworzenia danego obiektu, w recipe tworzymy własny crafting (każdy item to inna litera), w index przydzielamy do ustalonych wcześniej liter ID przedmiotów/bloków z Minecrafta.
  W folderze lang możemy zmienić język pluginu z angielskiego na polski (niestety spolszczyć trzeba samemu). Aby utworzyć plik z polskim tłumaczeniem, należy stworzyć nowy plik tekstowy i nazwać go PL_pl.yml, po czym kopiujemy zawartość pliku EN_en.yml i spolszczamy.
  W folderze limitation ustawimy limit stawianych mebli dla gracza na chunku oraz na świecie. W folderze plugin możemy ustawić lub zmienić poszczególne rzeczy dla mebli. Plik config.yml pozwoli zmienić język lub skonfigurować plugin na własne potrzeby.
  Komendy, które oferuje FurnitureLib:
  /furniture list - Sprawdza listę wszystkich mebli które mamy wgrane na serwerze.
  /furniture give - Daje nam wybrany przez nas obiekt (np. /furniture give TV).
  /furniture debug - Pozwala wejść w tryb debugowania.
  /furniture manage - Po wpisaniu tej komendy i kliknięcie w dekoracje pozwala na ustawienie jej właściciela.
  /furniture purge - Niestety nie wiem, do czego jest ta komenda.
  /furniture recipe - Sprawdza crafting danego obiektu (np. /furniture recipe sofa).
  /furniture remove - Pozwala na usunięcie obiektu/obiektów na danym świecie, danego typu, na danym świecie, dla danego gracza lub wszystkich obiektów.
  /furniture toggle - Wyłącza lub włącza wyświetlanie mebli.
  Przykłady wykorzystania:
  Zakończenie:
  Czy warto korzystać z tego pluginu? Ocenę zostawiam Wam, mi osobiście się bardzo podoba, ale radze nie przesadzać z ilością mebli na jednym chunku, ponieważ są one tworzone ze stojaków na zbroje i mogą generować lagi. Dziękuje za przeczytanie, pozdrawiam SebxteR.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...