Skocz do zawartości

jaku49

Użytkownik
 • Ilość zawartości

  1899
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Aktywność reputacji

 1. Polubienie (+1)
  jaku49 otrzymał(a) reputację od HeezQ za wpis, Podpinanie darmowej domeny pod serwer Minecraft   
  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak podpiąć darmową domenę pod Twój serwer Minecraft? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. W tym poradniku pokażę Ci jak to zrobić.
  A więc do dzieła!
  Dostępne warianty darmowej domeny:
  *.tk *.ml *.ga *.gq *.cf  POTRZEBNE RZECZY
  * konto na my.freenom.com
  * konto na cloudflare.com
  LEGENDA
  ZAMAWIANIE DOMENY 
  Wchodzimy na stronę dot.tk; w polu "Find a new FREE domain" wpisujemy, jaką domenę chcemy (bez końcówki, np. mc-jb). Pojawią nam się dostępne warianty domen.
  Gdy już wybraliśmy swój wariant domeny klikamy , jeśli jest to możliwe.
  Następnie klikamy przycisk . Gdy już jesteśmy w naszym Checkout'cie,
  nie zmieniamy  ani ;
  wybieramy "Period" na "12 Moths @ FREE". Gdy już wybierzemy, klikamy . 

  *zamazałem e-mail oraz nick ponieważ nie jest to taki nick jak tutaj na forum*

  Uzupełniamy pola "First Name" oraz "Last Name" swoim imieniem i nazwiskiem (nickiem też można).
  E-mail musi być prawdziwy. Gdy już uzupełnimy poprzednio wspomniane dwa pola,
  zaznaczamy ptaszkiem "I have read and agree to the Terms & Conditions" i klikamy .
  Potwierdzamy na e-mailu. Gratulacje! Właśnie załatwiłeś sobie darmową domenę na swój serwer Minecraft.
  PRZEPINANIE CLOUDFLARE 
   
  Logujemy się na swoje konto, wchodzimy na stronę dash.cloudflare.com i klikamy przycisk .


  Wpisujemy swoją domenę w polu, klikamy . Po krótkiej chwili system zwróci nam informacje

  gdzie klikamy . Wybieramy plan "Free" - jedyny darmowy.
   
  Zatwierdzamy go przyciskiem  

  Zatwierdzamy przyciskiem 

  Wybieramy .
  Wracamy z powrotem na my.freenom.com. W zakładce Services > My domains klikamy  przy naszej domenie.

  Ustawiamy Nameserver 1 na "marty.ns.cloudflare.com" a Nameserver 2 na "serena.ns.cloudflare.com".
  Zatwierdzamy przyciskiem  
  Wracamy na poprzednią stronę czyli cloudflare.
   

  Klikamy .

  PRZEKIEROWANIE MINECRAFT

  Przechodzimy w DNS i tworzymy rekord SRV.

  Uzupełnianie pól:
  Service name: "_minecraft"
  Protocol: "TCP"
  Name: "mc"
  Uzyskamy wtedy możliwość połączenia przez adres "mc.twojadomena.tk".
  Zatwierdzamy przyciskiem .

  Priority: ustawiamy 1.
  Weight: jw.
  Port: wpisujemy port swojego serwera Minecraft (znajdziemy go na hostingu).
  Target: ip swojego serwera z hostingu (bez portu!).
  Zatwierdzamy przyciskiem .
  PODSUMOWANIE
  UWAGA!
  PRZEPINANIE I ODŚWIEŻANIE STREF DNS MOŻE POTRWAĆ NAWET DO 24 GODZIN!
  Otrzymujemy w pełni darmową domenę pod nasz serwer (i nie tylko), możemy odnawiać domenę w nieskończoność za darmo, możemy edytować strefy dns z poziomu bardzo łatwego panelu, możemy stworzyć również forum pod domeną "forum.twojadomena.*", przekierować serwer TeamSpeak3 na "ts.twojadomena.*" oraz stworzyć wiele witryn w tej domenie. Osobiście polecam hosting stron CT8.PL. Oferuje on darmowe witryny bez limitu.

  W tym poradniku nie pokazano jak tworzyć konto na w.w. serwisach.
 2. Super (+1)
  jaku49 przyznał(a) reputację dla PoweredDragon za wpis, Aquatic Update już dostępny!   
  Już od wczoraj gracze z całego świata mogą raczyć się długo oczekiwaną aktualizacją 1.13, która to dotyka niemal nieruszany od zarania dziejów biom - ocean - dodając wiele powiązanych z nim nowości, takich jak nowe moby, bloki, przedmioty i struktury. Oprócz oceanów możemy znaleźć również pomniejsze zmiany w fizyce wody, a także zmiany w rzekach. Nie dziwi więc nazwa tej aktualizacji - Aquatic Update idealnie wpasowuje się w ten klimat. Poniżej lista zmian opatrzona gdzieniegdzie screenami bezpośrednio z gry.
   
  Lista zmian:
  Zmiany główne:
  Wszystkie nieumarłe moby toną. Nie umierają one; jedynie lądują pod wodą i mogą chodzić po dnie Zmieniono widoczność pod wodą. Będzie ona rosła stopniowo z czasem zanurzenia. Przebudowano generator świata Przebudowano parser komend Dodano nowy typ świata "Bufet" Pozwala on na tworzenie światów z unikalnym biomem. Więcej dodatków pojawi się dla niego w późniejszych aktualizacjach. Dodano kilka nowych dźwięków Dodano trzy nowe ścieżki dźwiękowe Dodano dźwięki podwodnego otoczenia Dodano animację pływania dostępną pod przyciskiem sprintu Dodano pakiety danych pozwalające na zmianę przepisów, tagów, łupów, funkcji i postępów Dodano nowe postępy Niektóre bloki można zanurzyć w wodzie Są to szyby, kraty, płotki, murki, klapy, tabliczki, statyw, drabinki, stojak na zbroje, półbloki i nowy blok - przewodnię Aby otoczyć je wodą, należy użyć na nich wiaderka wody lub postawić je w niej Dodano przycisk zoptymalizuj świat (Tryb jednoosobowy -> edytuj-> zoptymalizuj świat), który aktualizuje cały świat ze starszych wersji do najnowszej od razu Bloki:
  Dodano niebieski lód Znajduje się w lodowcach Dodano blok koralowca Dodano koralowce Dodano wachlarze koralowców Dodano martwe wachlarze koralowców Dodano przewodnię Zbudowanie odpowiedniego ołtarza aktywuje ją dając ulepszenie przewodnia potęga. Blok suszonych wodorostów Normalne dynie nie mają już twarzy Dodano wykrawaną dynię Użyj nożyc, aby ją wykrawać Dodano trawę morską Dodano kolumny bąbelków Użyj bloku magmy lub piasku dusz, aby je stworzyć Dodano blok drewna Dodano okorowane drewno Użyj PPM na pniu lub drewnie, aby je stworzyć Dodano schody i półbloki z pryzmarynu Dodano warianty płyt naciskowych, klap i przycisków dla wszystkich rodzajów drewna Dodano jaja żółwia Moby:
  Dodano ryby tropikalne, dorsza, łososia i rozdymkę Dodano żółwie Dodano delfiny Neutralny mob, który może zaprowadzić cię do skarbu, jeśli nakarmisz go rybą Atakują stadami Dodano utopca Wrogi mob pojawiający się naturalnie pod wodą Może upuścić trójząb Zombie po 30s w wodzie, przez 15s zamienia się w utopca Posuch po 30s w wodzie, przez 15s zamienia się w zombie Dodano fantoma Atakuje po trzech nieprzespanych przez gracza nocach Upuszcza błonę fantoma Zmieniono model konia, aby był zgodny z innymi mobami Usunięto Herobrine Przedmioty:
  Dodano trójząb Wypada z utopca Może służyć jako broń do walki w zwarciu lub dystansowa Posiada kilka nowych ulepszeń Przebicie zwiększa obrażenia przeciwko morskim mobom Lojalność sprawia, że po wyrzuceniu trójząb wraca do właściciela; im wyższy poziom, tym szybciej to robi Odpływ ciągnie gracza za wyrzuconym trójzębem, jeśli jest w wodzie lub na deszczu Kanałowanie uderza w cel piorunem po krótkim czasie ładowania, jeśli trwa burza z piorunami Dodano możliwość łapania ryb w wiadra Dodano znaczniki na mapach Kliknij PPM z mapą na baner, aby zaznaczyć lokację Dodano muszlę łodzika Można ją złowić lub wypada z utopców Dodano serce oceanu Znajduje się w zakopanych skarbach Dodano błonę fantoma Służy do naprawiania elytry i tworzenia mikstury powolnego spadku Dodano łuski Upuszczają je młode żółwie, gdy dorastają Dodano miksturę żółwiego mistrza Daje spowolnienie IV i odporność III Dodano miksturę powolnego spadku Dodano wysuszone wodorosty Dodano jaja spawnujące dla nowych mobów Biomy:
  Dodano różne typy oceanów pojawiające się naturalnie m. in. ciepłe, zimne, głębokie, zamarznięte (przywrócone po usunięciu pięć lat temu) Dodano rafy koralowe Dodano podwodne jaskinie Dodano rowy oceaniczne Struktury:
  Dodano wraki statków Dodano podwodne ruiny Dodano lodowce
×
×
 • Dodaj nową pozycję...